Ze Śnieżki na sankach, na szczyt w adidasach! Bezmyślne zachowania turystów SZOKUJĄ! [ZDJĘCIA, FILM]

i

Autor: Karkonoski Park Narodowy/ Facebook Ze Śnieżki na sankach, na szczyt w adidasach! Bezmyślne zachowania turystów SZOKUJĄ! [ZDJĘCIA, FILM]

Ze Śnieżki na sankach, na szczyt w adidasach! Bezmyślne zachowania turystów SZOKUJĄ! [ZDJĘCIA, FILM]

2022-01-25 10:40

Śnieżka - najwyższy szczyt Karkonoszy i jednocześnie najbardziej popularny wśród turystów. Niestety, jak się okazuje, wielu z nich bezmyślnie traktuje szlak, który trzeba pokonać, aby zdobyć jej szczyt. Warunki w zimie potrafią być zdecydowanie bardziej niebezpieczne. Do sieci trafiło zdjęcie ze szczytu góry, na którym ojciec posadził dziecko na sankach! Oprócz tego, można zobaczyć turystów z torebkami, w adidasach i dżinsach.

Prośby i apele Karkonoskiego Parku Narodowego i GOPR nadal pozostają niezauważone. Nie pomagają informacje, które wskazują, że odpowiedni sprzęt w góry zimą to jedna z najważniejszych rzeczy podczas wyprawy. Wprawdzie każdy odpowiada za siebie, ale adidasy i dżinsy to nie jest odpowiedni strój na wyprawę na szlak w zimie. Aktualnie w Karkonoszach jest sporo śniegu. Oprócz tego, można spotkać się naprawdę z silnym wiatrem, chociażby na Śnieżnych Kotłach czy właśnie na Śnieżce. 18 stycznia padł tam rekord światowy: wiało blisko 200 km/h!

Zjeżdżał z dzieckiem ze Śnieżki na sankach. Internauci bezlitośni 

Wszystkie powyższe informacje nie przeszkadzały jednak pewnemu mężczyźnie z dzieckiem zjeżdżać ze szczytu Śnieżki na sankach. Tak jak wiele miejsc w Karkonoszach nadaje się na tego typu szaleństwa, tak już wierzchołek tej góry - niekoniecznie. Tego nieodpowiedzialnego zachowania nie popierają pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego i odradzają wszystkim innym.

Pod postem nie zabrakło też komentarzy internautów. Są oburzeni. 

"Wariat beż wyobraźni,

Tylko współczuć dziecku ojca. Nie wierzę w to, co widzę,

No nie wierzę. Wielu dziwnych ludzi, sytuacji już widziałem. Wydawało mi się, że widziałem już wszystko ale rodzica z dzieckiem na sankach na śnieżce to w snach bym sobie nie wyobraził" - czytamy pod postem. 

Warto pamiętać też, że w drodze na Śnieżkę, zwłaszcza, gdy jest tak dużo śniegu, jak aktualnie, trzeba być odpowiednio ubranym. Mowa tutaj o butach górskich, ciepłych spodniach, odpowiedniej kurtce, czapce, rękawiczkach i kominie. Ważnym elementem są też raczki, dodatkowo można zaopatrzyć się w kijki trekkingowe czy odzież i bieliznę termoaktywną. Torebka, adidasy i dżinsy to niekoniecznie dobry pomysł. Każde poślizgnięcie może skończyć się poważnym urazem bądź złamaniem. 

Anty przykładem są nastolatkowie na poniższym filmiku. Ich zejście ze Śnieżki mogło zakończyć się tragicznie. Wszystko dlatego, że nie byli odpowiednio ubrani. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 24.01 (Goście: Marek Belka - eurodeputowany, były premier oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Franciszek Rakowski
Źródło: Ze Śnieżki na sankach, na szczyt w adidasach! Bezmyślne zachowania turystów SZOKUJĄ! [ZDJĘCIA, FILM]