Zaskroniec

i

Autor: Wikipedia Zaskroniec

Zaskroniec w toalecie, kuny w żłobku. Dzikie zwierzęta "atakują" mieszkańców!

2021-07-01 8:26

W ostatnich dniach na terenie powiatu trzebnickiego nasiliły się zgłoszenia o dzikich zwierzętach, które coraz chętniej zagnieżdżają się w naszych domostwach. Schronienie szykują sobie także w budynkach użyteczności publicznej, gdzie z pomocą przychodzą strażacy.

Kuny zamieszkały w Żłobku

Do żłobka posyłamy dzieci, ale wybrały się do niego także... kuny. To w Trzebnicy, gdzie w budynku jednej z prywatnych placówek gniazdo urządziły sobie kuny. Pomoc wezwali zaniepokojeni pracownicy żłobka, którzy od czasu do czasu słyszeli w budynku piskliwe odgłosy.

Słyszeli je także strażacy, którzy w poniedziałek przyjechali na miejsce z interwencją. Po dostaniu się do gniazda okazało się, że jest ono puste, bo zwierzęta zdążyły uciec. Być wybrały się na lekcje w terenie.

Zaskroniec w toalecie

Do tej historii doszło we wtorek w Rzędziszowicach. Właścicielka jednego z domów poszła do łazienki, by skorzystać z toalety. Gdy otworzyła deskę... znalazła pod nią ponad metrowego męża. Kobieta zaalarmowała strażaków i poprosiła ich o pomoc.

Jak się okazało, nie był to pyton ani boa dusiciel, lecz poczciwy zaskroniec. Kobieta najadła się strachu bo gad miał ponad 1,2 m długości.Strażacy złapali go do worka, po czym wywieźli z dala od zabudowań i wypuścili na wolność. Dodajmy, że prawdopodobnie wąż wpadł do przydomowego szamba, skąd rurami dotarł do toalety.