rower

i

Autor: PORD

Zaplanuj wycieczkę rowerem po Dolnym Śląsku. Ruszyła interaktywna mapa

2021-04-26 13:26

Na interaktywnej mapce rowerowej stworzonej w porozumieniu z Dolnośląską Organizacją Turystyczną znajdziemy informacje na temat standardu dróg rowerowych, ich rodzaju, a także jakie występują przewyższenia na konkretnym terenie. Co więcej, na mapce pojawiają się także propozycje wycieczek rowerowych. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Gdzie na rower na Dolnym Śląsku? Najlepsze trasy rowerowe można znaleźć teraz w jednym miejscu. Dzięki interaktywnej mapie rowerowej Dolnego Śląska będzie można dowiedzieć się m.in. jakie szlaki są obecnie do dyspozycji, a także zaplanować podróż. Mapa zamieszczona na specjalnej stronie zawiera również m.in. dokładne wykresy z informacjami o nachyleniu terenu, jaki występuje rodzaj drogi na konkretnym odcinku, i jak oznakowany jest dany odcinek.

Rowerzyści mogą jednak przede wszystkim zapoznać się ze standardem dolnośląskich tras rowerowych. Typ trasy zaznaczono odpowiednimi kolorami. Odczytując mapę, możemy również zaznajomić się z dokładnym miejscem: pojawia się krótka charakterystyka trasy oraz dobrej jakości zdjęcia.

Dolny Śląsk. Gdzie na rower?

Z nizinnych i równinnych rejonów Dolnego Śląska na rajdy rowerowe polecić warto Dolinę Baryczy, czy Bory Dolnośląskie z ciekawymi trasami wokół Bolesławca, którymi dojedziemy m.in. do dwóch położonych w niedalekiej odległości od miasta zamków – Kliczkowa oraz Grodźca. Rowerzyści udający się na zwiedzanie Zamku Książ w pobliżu Wałbrzycha mogą skorzystać z propozycji na niedługą i niezwykle przyjemną pod względem widokowym wycieczkę wokół Książańskiego Parku albo na dwóch kółkach zdobyć Chełmiec, do niedawna uznawany za najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich.

Z kolei jadąc jeszcze dalej na południe, idealnym miejscem na rowerowy wypad okażą się Karkonosze i Izery. W trakcie takiego wyjazdu grzechem byłoby nie zatrzymać się na krótki odpoczynek przy dźwiękach wody spadającej kaskadami Wodospadu Szklarki lub wjechać na fragment przebiegającego przez całe Sudety, międzynarodowego szlaku rowerowego „Liczyrzepy”! Do turystyki rowerowej doskonale nadają się również Góry i Pogórze Kaczawskie – niewielkie wzniesienia nie powinny sprawić problemów nawet mniej doświadczonym amatorom jazdy na rowerze.

Jeśli szukacie innych pomysłów na to, gdzie wybrać się na rowerowy wyjazd – wszystkie oficjalne trasy rowerowe na Dolnym Śląsku znajdziecie teraz w jednym miejscu. Na stronie internetowej rowerem.info oraz w aplikacji mobilnej Dolny Śląsk rowerem (dostępna na telefony z Androidem) możecie przejrzeć ponad 100 tras z całego Dolnego Śląska wraz z opisami oraz zdjęciami.

Raport z anteny 26.04, godz.10

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Źródło: Zaplanuj wycieczkę rowerem po Dolnym Śląsku. Ruszyła interaktywna mapa