Autostrada

i

Autor: Pixabay

Zakorkowana autostrada A4 przy bramkach. Kierowcy zatrzymują się tam, a nie muszą, bo nie ma już szlabanów [WIDEO]

2021-12-07 9:30

Od 1 grudnia na autostradzie A2 i A4 weszły wielkie zmiany. W związku z nimi, zmienił się system poboru opłat za przejazd po płatnych odcinkach autostrady A2 Konin–Stryków i A4 Wrocław–Sośnica przez użytkowników samochodów osobowych i motocykli. System e-TOLL zastąpił funkcjonujący do 30 listopada br. Manualny System Poboru Opłat, a przejazd przez miejsca poboru opłat odbywa się bez konieczności zatrzymywania przed szlabanem. Niestety, kierowcy nadal o tym nie wiedzą i zatrzymują się przed bramkami, co tworzy korek.

Od 1 grudnia br. na płatny odcinek autostrady A4 Wrocław-Sośnica od kilku dni można wjechać bez stania w korku i czekania w kolejce przed szlabanem. Za przejazd płaci się kupując e-bilet autostradowy lub korzystając z aplikacji e-TOLL PL i kompatybilnych z systemem e-TOLL urządzeń OBU i ZSL. Niestety wielu kierowców nadal o tym nie wie i zatrzymuje się w byłym miejscu poboru opłat. Powoduje to korki i blokowanie przejazdu. 

Sytuację taką zarejestrowała kamera w samochodzie, który w niedzielę (5 grudnia) wjeżdżał na płatny odcinek autostrady A4 pod Wrocławiem. Stojące auta i wysiadający z nich zdezorientowani kierowcy zablokowali dwa pasy ruchu.

"Zaskoczeni kierowcy, którzy postanowili zatrzymać się na środku, na boku, byle jak, bez niczego - zaskoczeni e-Tollem... Trudno się dziwić, bo wielu z nich dowiaduje się o tym w tym miejscu" - pisze autor filmu.

ZOBACZCIE PONIŻEJ NAGRANIE:

Przejazd na autostradzie A2 i A4 bez bramek. Jak opłacić przejazd? 

Od 1 grudnia 2021 r., na autostradzie A2 na odcinku Konin-Stryków i na autostradzie A4 na odcinku Wrocław-Sośnica, płatności za przejazd dokonuje się za pomocą e-biletu autostradowego. 

To wygodna forma opłacania przejazdu bez konieczności rejestracji w systemie e-TOLL i nabywania urządzeń pokładowych, co pozostanie jednak jedną z alternatyw dla kierowców samochodów osobowych. Bilet autostradowy można kupić:

  • w nowej aplikacji e-TOLL PL BILET,
  • w aplikacjach partnerów Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), których lista będzie już wkrótce dostępna na etoll.gov.pl,
  • w punktach dystrybucji stacjonarnej partnerów KAS , gdzie użytkownicy niekorzystający z rozwiązań cyfrowych będą mogli nabyć bilety w formie papierowej. Lista takich punktów będzie niebawem opublikowana na stronie etoll.gov.pl.

Więcej informacji o e-TOLL PL BILET na stronie etoll.gov.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 06.12 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany, były premier oraz Paulina Hennig-Kloska - Polska 2050) Sedno Sprawy: Michał Kołodziejczak
Źródło: Zakorkowana autostrada A4 przy bramkach. Kierowcy zatrzymują się tam, a nie muszą, bo nie ma już szlabanów [WIDEO]