Wystawił psa na parapet na 9. piętrze. Zwierzę trzęsło się ze strachu i zimna. Sąd: musi iść do więzienia

i

Autor: KPP Lubin Wystawił psa na parapet na 9. piętrze. Zwierzę trzęsło się ze strachu i zimna. Sąd: musi iść do więzienia

Wystawił psa na parapet na 9. piętrze. Zwierzę trzęsło się ze strachu i zimna. Sąd: musi iść do więzienia

2021-10-14 12:17

32-letni mężczyzna z Lubina w zimie br. wystawił psa na parapet na 9. piętrze bloku. Zwierzę trzęsło się ze strachu i zimna. Zwyrodnialec usłyszał wyrok: spędzi 5 miesięcy w więzieniu. Wyrok nie jest prawomocny. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

32-latek z Lubina w województwie dolnośląskim nie miał litości. Na początku lutego br. na 9. piętrze jednego z bloków wystawił psa na zewnętrzny parapet. Biedne zwierzę ujadało i trzęsło się ze strachu oraz zimna. Zauważyła je kobieta przechodząca obok budynku. Okno mieszkania było zamknięte. O sprawie kobieta niezwłocznie powiadomiła lubińską policję. Gdy ta się pojawiła - psa na parapecie już nie było, a mężczyzna nie otwierał drzwi. 

Zapytana wówczas o całą sytuację właścicielka psa stwierdziła, że nic nie wiedziała o tym, że zwierzę zostało wystawione na parapet. Okazało się, że sprawcą tego okrutnego czynu był 32-letni mężczyzna. Jak ustaliła policja, zwierzę było ogromnie zestresowane. Możliwe, że to nie pierwszy raz, kiedy ktoś potraktował  je w ten sposób.

Jest wyrok. 5 miesięcy więzienia 

Mężczyźnie groziło do trzech lat więzienia. Jego sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Lubinie. Na początku października wydał wyrok.

- Uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i za to wymierzył mu karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności - przekazał - w rozmowie z portalem lubin.pl - Jarosław Halikowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Legnicy. 

Dodał także, że na oskarżonego został nałożony pięcioletni zakaz posiadania zwierząt i obowiązek zapłaty 2,5 tysiąca złotych nawiązki na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. A to nie koniec. Sąd - jak informuje lubin.pl - zdecydował, że 32-latek utraci prawo do psa, którego wystawił na parapet. Czworonóg trafił do schroniska.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport (Goście: Bartosz Arłukowicz - eurodeputowan, PO oraz prof. Ewa Marciniak - politolog, UW) Sedno Sprawy: Paweł Wdówik
Źródło: Wystawił psa na parapet na 9. piętrze. Zwierzę trzęsło się ze strachu i zimna. Sąd: musi iść do więzienia