Wypadek w powiecie wałbrzyskim. Jedna osoba trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

i

Autor: Materiały prasowe Policja Wałbrzych Wypadek w powiecie wałbrzyskim. Jedna osoba trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

Wypadek w powiecie wałbrzyskim. Jedna osoba trafiła do szpitala

2021-10-29 11:20

W czwartek nad ranem na łuku drogi wojewódzkiej nr 375 pomiędzy Strugą a Starymi Bogaczowicami, w powiecie wałbrzyskim, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

Jak ustalili policjanci ruchu drogowego w czwartek przed godziną 7:00, 26-letni kierujący samochodem osobowym, jadąc od strony Strugi w kierunku Starych Bogaczowic, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, przeciął oś jezdni i bokiem auta zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku innym samochodem osobowym. Sprawcy zdarzenia ratownicy udzielili pomocy medycznej, po czym został on przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi. Do czasu zakończenia policyjnych działań na miejscu zdarzenia, na tym odcinku drogi występowały spore utrudnienia.

Na kanwie tego wypadku policjanci przypominają o przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru, powinniśmy się upewnić, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie „ścinajmy” zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Niezwykle ważne jest również dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nieprzekraczanie tej dozwolonej oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Super Raport 28.10 (Goście: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Nowa Lewica oraz Bartłomiej Przymusiński - "Iustitia") Sedno Sprawy: Tadeusz Cymański

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Wypadek w powiecie wałbrzyskim. Jedna osoba trafiła do szpitala