Śmigłowiec LPR

i

Autor: Pixabay Śmigłowiec LPR. Zdj. ilustracyjne.

Wybuch butli z gazem koło Ząbkowic Śląskich! Zawalił się dom [ZDJĘCIA]

2022-05-06 9:10

6 maja, po godz. 7 w Ożarach (gm. Kamieniec Ząbkowicki) doszło do wybuchu butli gazowej w budynku mieszkalnym. Wewnątrz domu znajdowały się cztery osoby. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR. Najbardziej poszkodowana została starsza kobieta - informuje portal zabkowice.express-miejski.pl.

W momencie wybuchu wewnątrz domu znajdowały się cztery osoby. Wszystkie znajdują się już pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR. Najbardziej poszkodowana została starsza kobieta.  Bezpośrednio po wybuchu znajdowała się pod gruzami. Udało się wykonać do niej dostęp jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. 80- latka trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Jak przekazała PAP rzeczniczka szpitala Monika Kowalska, kobiety nie udało się uratować, po przewiezieniu do szpitala zmarła.

Poszkodowany w wypadku 27-letni mężczyzna został przetransportowany karetką do najbliższego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałe osoby – 55-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta – zostały zaopatrzone na miejscu.

Na miejscu zdarzenia pracuje obecnie specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z psami z Wałbrzycha. Pod gruzami nie znajdują się już mieszkańcy budynku. Znaczna cześć obiektu została doszczętnie zniszczona. Siła wybuchu była tak duża, że uszkodzone zostały dwa sąsiednie budynki oraz samochód stojący na posesji.

W budynku najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli z gazem. Zniszczenia powstałe wskutek eksplozji są znaczne. „Zastaliśmy obiekt zniszczony w 80 proc. Obecnie czekamy na działania podjęte przez policję i wówczas będziemy wiedzieć więcej o przyczynach tego zdarzenia” – przekazał rzecznik.

Beata Kozidrak usłyszała wyrok. Artystka wygłosiła też oświadczenie

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Wybuch butli z gazem koło Ząbkowic Śląskich! Zawalił się dom, zmarła kobieta wyciągnięta spod gruzów [AKTUALIZACJA]