Dodatkowe linie MPK Wrocław na Wszystkich Świętych. Jak dojechać na wrocławskie cmentarze?

i

Autor: MPK Wrocław Dodatkowe linie MPK Wrocław na Wszystkich Świętych. Jak dojechać na wrocławskie cmentarze?

Wszystkich Świętych we Wrocławiu. Jak dojechać na wrocławskie cmentarze? [PARKINGI, KOMUNIKACJA MIEJSKA]

2021-10-26 10:50

8 specjalnych linii tramwajowych i 7 specjalnych linii autobusowych, pełna gotowość MPK Wrocław, zmiany w organizacji ruchu w obrębie cmentarzy i działania Straży Miejskiej i Policji – Wrocław jest odpowiednio przygotowany, by zapewnić mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska komfortowe i bezpieczne warunki dotarcia do lokalnych nekropolii.

W związku ze wzmożonym ruchem w rejonie wrocławskich cmentarzy w okresie „Wszystkich Świętych” wprowadzone zostaną poniższe zmiany w organizacji, celem stworzenia optymalnych warunków dojazdu do wrocławskich nekropolii.

Adam Więcek z Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia zapewnia, że miasto robi wszystko, by zadbać o bezpieczeństwo udających się na lokalne cmentarze, dlatego pierwsze specjalne autobusy i tramwaje wyruszyły na ulice już 23 października.

– Ze specjalnej komunikacji w okresie Wszystkich Świętych będzie można korzystać aż do 2 listopada. Natomiast 31 października i 1 listopada na ulicach miasta pojawi się aż 8 specjalnych linii tramwajowych i 7 specjalnych linii autobusowych, co oznacza, że na przystankach przy cmentarzach Osobowickim i Grabiszyńskim pojazdy komunikacji miejskiej będą pojawiać się z częstotliwością jednej minuty – mówi Adam Więcek z Biura Zrównoważonej Mobilności.

Do obsługi pasażerów w okresie Wszystkich Świętych przygotowane jest także wrocławskie MPK.

– Przygotowaliśmy dla naszych pasażerów szeroką ofertę linii specjalnych. Wszystko po to, aby umożliwić podróżnym rozłożenie wizyt na cmentarzach w czasie – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Dodatkowo, harmonogram prac torowych w ramach TORYwolucji opracowaliśmy w taki sposób, aby część inwestycji zakończyła się przed 1 listopada, a inne miały w tym okresie przerwę. Dotyczy to prac w ulicach Mikołaja, Ruskiej oraz skrzyżowania Kazimierza Wielkiego z ul. Widok. Dodatkowo w obrębie wrocławskich nekropolii przez cały weekend dostępny będzie SZCZEPCIObus, by szybko i bezpiecznie móc się zaszczepić – dodaje.

Dojazd do wrocławskich cmentarzy

W związku ze wzmożonym ruchem w rejonie wrocławskich cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

– Zmiany pomogą zoptymalizować warunki dojazdu, parkowania i ruchu pieszych, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo wszystkim wymienionym grupom. Zmiany polegają głównie na ograniczeniu parkowania pojazdów w obrębie cmentarzy, jednak 31 października i 1 listopada czekają nas także wyłączenia z ruchu kołowego poszczególnych ulic – z wyjątkiem komunikacji zbiorowej i TAXI – dodaje Andrzej Brzoza z Departamentu Transportu i Infrastruktury.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące dodatkowej komunikacji miejskiej, a także miejsc parkingowych na Wszystkich Świętych, znajdziecie tutaj. 

Super Raport 25.10 (Goście: Grzegorz Schetyna - PO oraz dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz - politolog, UW) Sedno Sprawy: Robert Winnicki
Źródło: Wszystkich Świętych we Wrocławiu. Jak dojechać na wrocławskie cmentarze? [PARKINGI, KOMUNIKACJA MIEJSKA]