Samochody

i

Autor: pixabay.com Samochody

Wrocław. Uderzył w zaparkowany samochód, a potem zasnął

2021-10-11 14:56

Mundurowi, patrolujący rejon Ołbina we Wrocławiu, otrzymali dyspozycje udania się na miejsce zdarzenia drogowego, gdzie zgodnie z relacją świadka, nietrzeźwy, w jego ocenie, kierowca osobowego Renault, podczas próby zaparkowania swojego pojazdu miał uszkodzić inny, prawidłowo zaparkowany samochód osobowy. Podejrzenia mężczyzny były słuszne, a badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierującego.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji Wrocław- Ołbin, pojechali na ul. Roosvelta, gdzie według świadka, zaparkował tam nietrzeźwy kierujący osobowym Renault, który chwilę wcześniej, podczas nieudanej próby manewru parkowania, uszkodził inny prawidłowo stojący pojazd.

Po przybyciu na miejsce, mundurowi zastali śpiącego w swoim Renault 25-letniego mieszkańca Wrocławia.

Po otwarciu drzwi od strony kierowcy funkcjonariusze wyczuli charakterystyczną, silną woń alkoholu, która wydobywała się z jego wnętrza, a badanie na stanu trzeźwość potwierdziło podejrzenia policjantów. Śpiący za kierownicą 25-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Na koniec zatrzymanego 25-latka funkcjonariusze doprowadzili i osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kolejny raz czujny obywatel spowodował, iż funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę, który swym nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Na szczęście skończyło się na uszkodzeniu zaparkowanego pojazdu, w którym w chwili zdarzenia nikogo nie było.

Super Raport 11.10 (Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Łukasz Jankowski - prezes ORL w Warszawie) Sedno Sprawy: Marek Suski
Źródło: Wrocław. Uderzył w zaparkowany samochód, a potem zasnął