Rzeka

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Wrocław. Policjant wskoczył do Odry i wyciągnął na brzeg tonącą kobietę

2021-11-02 13:30

Policjanci ruchu drogowego ze stolicy Dolnego Śląska w miniony weekend nadzorowali ruch w okolicy Hali Orbita, gdzie odbywał się mecz siatkówki. W pewnym momencie podeszła do nich kobieta, która poinformowała funkcjonariuszy, że zauważyła w płynącej nieopodal Odrze osobę. Mundurowi natychmiast pobiegli sprawdzić to zgłoszenie i gdy tylko zauważyli tonącą w rzece kobietę, wskoczyli do wody, aby ją ratować. Jeden z policjantów przepłynął kilkanaście metrów, a następnie wrócił na brzeg, holując 52-latkę. Dzięki sprawnym i skutecznym działaniom funkcjonariuszy, życie wrocławianki zostało uratowane.

Starszy sierżant Łukasz Mazurkiewicz oraz sierżant sztabowy Adrian Jankowski to funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej komendy miejskiej. W zeszły weekend sprawowali oni nadzór nad ruchem kołowym w obrębie Hali Orbita przy ulicy Wejherowskiej, gdzie rozgrywany był mecz siatkówki. W pewnym momencie o pomoc zwróciła się do nich kobieta, która w nurcie rzeki Odry, pod Mostem Milenijnym, zauważyła unoszące się ciało.

Mundurowi natychmiast przemieścili się we wskazane miejsce. Kiedy znaleźli się nad brzegiem rzeki i oświetlili powierzchnię wody latarką, zauważyli, że kilkanaście metrów od linii brzegowej znajduje się tonąca osoba. Utrzymywała się ledwo na powierzchni i co chwilę zanurzała głowę pod wodę, a także chaotycznie machała rękoma. 

Jeden z policjantów narażając własne życie, bez chwili zawahania wskoczył do Odry i popłynął w kierunku tonącej. W tym czasie jego kolega z patrolu oświetlał mu obszar działań, a kiedy funkcjonariusz zaczął już holować kobietę w stronę brzegu, również wszedł do wody i pomógł ją wyciągnąć.

Obaj mundurowi odetchnęli z ulgą, kiedy kobieta była już na suchym lądzie. Z uwagi na mocne wychłodzenie organizmu policjanci zabrali uratowaną do radiowozu i okryli kocami termicznymi, a niedługo później na miejsce przyjechała karetka pogotowia ratunkowego. 52-letnią wrocławiankę następnie zabrano do jednego ze szpitali, gdzie otrzymała pomoc medyczną.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 02.11 (Goście: Artur Dziambor - Konfederacja, Krzysztof Brejza - Koalicja Obywatelska) Sedno Sprawy: Piotr Patkowski
Źródło: Wrocław. Policjant wskoczył do Odry i wyciągnął na brzeg tonącą kobietę