Wrocław. Ludzkie szczątki przy Alei Wielkiej Wyspy. Archeolog zabiera głos

i

Autor: www.facebook.com/photo Wrocław. Ludzkie szczątki przy Alei Wielkiej Wyspy. Archeolog zabiera głos

Wrocław. Ludzkie szczątki przy Alei Wielkiej Wyspy. Archeolog zabiera głos

2021-09-08 13:23

Niecodzienne problemy pojawiły się przy ul. Krakowskiej we Wrocławiu podczas budowy Alei Wielkiej Wyspy. Robotnicy natknęli się bowiem na ludzkie szczątki. O zajściu poinformowano Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a kości zostały zabezpieczone przez archeologa. To kolejne takie odkrycie we Wrocławiu w ostatnim okresie.

Od kilku miesięcy we Wrocławiu trwają prace przy budowie nowych dróg. Jedną z nich jest a przy Alei Wielkiej Wyspy. Niestety, we wtorek roboty budowlane musiały zostać natychmiast wstrzymane. Znaleziono tam bowiem ludzkie szczątki. 

Jak informuje spółka Wrocławskie Inwestycje, która nadzoruje prace nad Aleją Wielkiej Wyspy, "Kości znajdowały się na dość dużej głębokości w terenie zielonym między jezdnią i torowiskiem".

Niecodzienne znalezisko zostało już zabezpieczone przez archeologa. Równocześnie zdecydowano się na tymczasowe wstrzymanie prac w rejonie znalezienia kości. Decyzję co do ewentualnego wznowienia robót podejmie Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Ludzkie kości znalazły się w tym miejscu najprawdopodobniej dlatego, ponieważ w pobliżu obecnej ulicy Krakowskiej w XIX wieku założony został przyparafialny cmentarz św. Bernardyna. Istniał do lat 60. XX wieku.

Raport z anteny 8.09, godz.10
Źródło: Wrocław. Ludzkie szczątki przy Alei Wielkiej Wyspy. Archeolog zabiera głos