Wrocław. Duże zmiany w rozkładach jazdy MPK od 23 października [SZCZEGÓŁY]

i

Autor: MPK Wrocław Wrocław. Duże zmiany w rozkładach jazdy MPK od 23 października [SZCZEGÓŁY]

Wrocław. Duże zmiany w rozkładach jazdy MPK od 23 października [SZCZEGÓŁY]

2021-10-22 14:19

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z remontem torowiska na ulicy Świętego Mikołaja i ulicy Ruskiej, wymianą rozjazdów tramwajowych na placu Jana Pawła II od strony ulicy Ruskiej i Świętego Mikołaja;, wymianą krzyżownicy na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok, od 23 października planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 3, 4, 6, 7, 10, 15, 20, 33 i 74 oraz na liniach autobusowych 103, 104, 106, 148, 149, 243, 247, 248, 253 i 257. Szczegóły sprawdźcie poniżej.

W związku z czwartkowymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, prace na sieci trakcyjnej w obrębie ulicy Jagiełły nie mogły zostać kontynuowane, przez co, przejazd próbny tramwaju musiał zostać wstrzymany i odbędzie się w najbliższych dniach. To oznacza, że od jutra, 23 października, ruch tramwajowy na ulicy Jagiełły nie zostanie jeszcze przywrócony.

Z kolei, pozytywnie zakończyły się inne nocne próbne przejazdy, dlatego od soboty tramwaje powrócą na skrzyżowanie ul. Widok/Kazimierza Wielkiego, ul. Ruską i dalej przez pl. Jana Pawła II w stronę Pilczyc oraz ul. Świętego Mikołaja.

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

Linia 3

Tramwaje linii 3 powrócą na trasę przez ulicę Ruską/Świętego Mikołaja i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego ale nadal z powodu prac przy przebudowie ulicy Krakowskiej będą kursowały w skróconej relacji do placu Wróblewskiego.

Linia 4

"Czwórka" powróci na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego.

Linia 6

Tramwaje linii 6 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez plac Teatralny.

Linia 7

"Siódemka" powróci na swoją stałą trasę przejazdu przez plac Teatralny.

Linia 10

Tramwaje linii 10 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Ruską/Świętego Mikołaja i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego.

Linia 15

Tramwaje linii 15 jadące z Parku Południowego w kierunku pętli Poświętne, będą kursowały objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Widok do ulicy Szewskiej i dalej dotychczasowym objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Linia 20

"Dwudziestka" będzie kursowała nadal w relacji Krzyki - Leśnica - Krzyki ale od ulicy Podwale przez ulicę Krupniczą, Kazimierza Wielkiego i Świętego Mikołaja/Ruską do placu Jana Pawła II.

Linia 33

Tramwaje linii 33 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Ruską/Świętego Mikołaja i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego.

Linia 74

Tramwaje linii 74 jadące z Oporowa w kierunku pętli Osobowice, będą kursowały objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Widok do ulicy Szewskiej i dalej dotychczasowym objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

Linia 103 i 104

Autobusy linii 103 i 104 jadące od strony Maślic, Kozanowa i Popowic w kierunku placu Jana Pawła II powrócą na trasę przez ulicę Poznańską i Zachodnią.

Linia 106, 148 i 149

Autobusy linii 106, 148 i 149 jadące od strony Nowego Dworu w kierunku ulicy Dworcowej powrócą na trasę przez ulicę Podwale i będą zatrzymywały się na przystanku "Renoma".

Linia 243, 247, 248, 253 i 257

Kursy nocne linii 243, 247, 248, 253 i 257 jadące w kierunku ulicy Legnickiej lub Dworca Nadodrze, od ulicy Świdnickiej powrócą na trasę przez ulicę Bożego Ciała i Widok.

Super Raport 22.10 (Goście: Marta Lempart - Strajk Kobiet oraz dr Mirosław Oczkoś - ekspert ds. wizerunku) Sedno Sprawy: Leszek Miller
Źródło: Wrocław. Duże zmiany w rozkładach jazdy MPK od 23 października [SZCZEGÓŁY]