Szczepionka

i

Autor: Getty Images

Wrocław. Drive-thru na Stadionie Wrocław ponownie otwarty. Jak się zaszczepić?

2021-11-15 14:42

Od 15 listopada 2021 roku na Stadionie Wrocław ponownie działać będą dwa rodzaje punktów szczepień – drive-thru dla zmotoryzowanych i punkt stacjonarny, zlokalizowany wewnątrz budynku. W najbliższych tygodniach oba punkty pracować będą codziennie między 15.00 a 17.00, ale organizatorzy zapowiadają, że będą te godziny wydłużać w miarę zainteresowania.

Wejście do punktu stacjonarnego znajduje się na parterze stadionu, między wejściami W3 i W4. Oznaczenia te można znaleźć m.in. na filarach podtrzymujących esplanadę. Do celu prowadzić będą także ustawione na parkingu tablice informacyjne.

Na miejscu mierzona będzie temperatura, a odwiedzający otrzymują do wypełnienia formularz kwalifikacyjny przed szczepieniem. Szczepić się mogą jedynie osoby posiadające e-skierowanie. Przed szczepieniem wymagane jest okazanie dowodu osobistego, lub innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość i numer PESEL.

Punkt szczepień drive-thru na Stadionie Wrocław ponownie otwarty. Jak się zaszczepić? 

Wjazd do punktu odbywa się bramą „B” Stadionu Wrocław od strony al. Śląskiej. Na miejscu są osoby kierujące ruchem. Należy mieć ze sobą dowód osobisty i być ubranym w sposób, który pozwoli na łatwe wykonanie zastrzyku w ramię. Na miejscu obsługa poprosi o wypełnienie formularza kwalifikacji do szczepienia, które są rozdawane na miejscu, ale można także wydrukować je wcześniej – są dostępne w internecie. Osoby szczepione po wykonaniu zastrzyku proszone są o zaczekanie w wyznaczonej części parkingu przez ok. 15 minut. Na miejscu pracują zespoły medyczne. W razie pogorszenia samopoczucia należy wystawić rękę przez okno samochodu.

Drive-thru na Stadionie Wrocław. Rejestracja i dojazd

Rejestracji można dokonać dzwoniąc na ogólnopolską infolinię 989 i przez rządowe strony, m.in. www.gov.pl/szczepimysie lub dzwoniąc pod tel. 508 595 558; 503 865 265 oraz  517 655 479 – numery czynne są w godzinach pracy punktu.

Przy rejestracji należy podać adres punktu – Stadion Wrocław, al. Śląska 1.

Dla zmotoryzowanych przewidziano wjazd bramą „B” Stadionu Wrocław od strony al. Śląskiej. Na miejscu dostępny jest parking.

Korzystający z komunikacji miejskiej mogą skorzystać m.in. z tramwajów 3, 10, 20, 31 i 33, które zatrzymują się po obu stronach Stadionu – od ul. Królewieckiej i Lotniczej. Następnie można wejść przez jedną z bram na esplanadę i zejść z niej schodami do punktu szczepień. Można także wejść przez bramy od strony al. Śląskiej.

Super Raport 15.11 (Goście: Robert Biedroń - Nowa Lewica oraz dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene - politolog, UW) Sedno Sprawy: Krzysztof Gawkowski

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Wrocław. Drive-thru na Stadionie Wrocław ponownie otwarty. Jak się zaszczepić?