Wracają Wrocławskie Targi Dobrych Książek

i

Autor: mat.pras

Wracają Wrocławskie Targi Dobrych Książek. W jakiej formie?

2021-11-17 16:04

Tradycyjnie tuż przed mikołajkami w Hali Stulecia odbędą się Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Gośćmi imprezy będą m.in. tegoroczni laureaci polskich nagród literackich. W tym samym czasie odbędą się tam Targi Wszystkiego Dobrego. Będzie można kupić produkty rękodzielnicze z zakresu sztuki, mody i designu.

Wyczekany powrót

Wrocławskie Targi Dobrych Książek wracają po roku przerwy spowodowanej pandemią i lockdownem. Impreza odbędzie się od 2 do 5 grudnia w Hali Stulecia. W trakcie wydarzenia dziennikarz Michał Nogaś poprowadzi rozmowy z nagrodzonymi poetami, twórcami prozy i tłumaczami.

Wśród gości „Salonu” znaleźli się m.in. Zyta Rudzka, Mira Marcinów, Zbigniew Rokita, Anna Adamowicz, Natalia Malek i Marta Grzywacz. Nie zabraknie też stoisk z komiksami, spotkań autorskich oraz paneli dyskusyjnych, a wydawcy z całej Polski przywiozą książkowe premiery i przygotują dla czytelników rabaty.

Zdrowie jest najważniejsze!

Choć targi pozostaną bezpłatne, to w związku z pandemią organizatorzy wprowadzą dodatkowe wytyczne dotyczące reżimu sanitarnego. Zabudowa stanowisk będzie wyglądała tak, by łatwiej było nam zachować społeczny dystans. Na terenie targów będą dostępne środki do dezynfekcji dłoni i obowiązkowe będzie noszenie maseczek. Chętni będą mogli skorzystać z szatni. Część spotkań, w tym rozmowy z cyklu „Salon zdobywców”, będą również transmitowana na żywo. Będzie je można obejrzeć online na facebookowych profilach: Wrocławskie Targi Dobrych Książek, Wrocławski Dom Literatury i Wrocław Miasto Literatury.

Wrocławskim Targom Dobrych Książek towarzyszy także przyznanie nagród dla wydawców. Nagroda Edytorska Pióro Fredry wręczana jest za najpiękniej wydaną książkę dla dorosłych, a Nagroda Edytorska Dobre Strony wyróżnia najlepszą edytorsko książkę dla dzieci. Nagrodą główną w obu konkursach jest 20 tys. złotych przeznaczone na publikację pierwszego wydania nowej książki.

Tytuły 10 książek nominowanych do tych nagród (po 5 nominacji do każdej z nich) zostaną ogłoszone 18 listopada. Gala wręczenia nagród odbędzie się 2 grudnia, w dniu targów. Wszystkie nominowane i nagrodzone książki w tegorocznej edycji Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry i Nagrody Edytorskiej Dobre Strony będzie można obejrzeć i kupić na Wrocławskich Targach Dobrych Książek.

Imprezie ponownie będą towarzyszyć Targi Wszystkiego Dobrego. Stosika wypełnione pięknych rękodziełem, sztuką, modą i designem polskich producentów będzie można znaleźć w kuluarach Hali Stulecia.

Ze względu na pandemię i związane z nią utrudnienia organizacyjne szczegółowy program targów zostanie ogłoszony później niż zwykle. Prawdopodobnie nastąpi to na tydzień przed startem wydarzenia.

29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek objęte zostały honorowy patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Super Raport 17.11 (Goście: Bogdan Zdrojewski - PO, dr Jacek Sokołowski - politolog, UJ) Sedno Sprawy: Ryszard Terlecki
Źródło: Wracają Wrocławskie Targi Dobrych Książek. W jakiej formie?