Wjechał do rowu, niemal PRZEFRUNĄŁ przez skrzyżowanie i zniszczył znak drogowy. Powodem nadmierna prędkość [ZDJĘCIA]

i

Autor: Canva/ Materiały prasowe Policja Dolnośląska Wjechał do rowu, niemal PRZEFRUNĄŁ przez skrzyżowanie i zniszczył znak drogowy. Powodem nadmierna prędkość [ZDJĘCIA]

Wjechał do rowu, niemal PRZEFRUNĄŁ przez skrzyżowanie i zniszczył znak drogowy. Powodem nadmierna prędkość [ZDJĘCIA]

2022-05-10 13:07

W powiecie złotoryjskim doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu dostawczego stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z drogi do rowu, uderzył w betonowy przepust, po czym niemal przefrunął nad skrzyżowaniem i ponownie wylądował w rowie, gdzie staranował przydrożny znak. Przyczyną tego zdarzenia była nadmierna prędkość.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 364, pomiędzy Legnicą i Złotoryją, na skrzyżowaniu Brennik/Wysocko. Do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi dzwonili kierowcy, będący świadkami całego zajścia lub przejeżdżający koło uszkodzonego auta. Patrol ruchu drogowego, który przyjechał na miejsce zdarzenia nie zastał kierowcy w okolicy pojazdu. Okazało się, że udał się on do najbliższej stacji paliw po pomoc.

W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że kierowca samochodu dostawczego na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. Zjechał do rowu, którym przejechał kilka metrów, uderzył w betonowy przepust, po czym niemal przefrunął nad skrzyżowaniem i ponownie wylądował w rowie, taranując znak drogowy. Kierowca może mówić o dużym szczęściu. Nie odniósł obrażeń ciała i samodzielnie wydostał się z auta, a na jego drodze nie było innych pojazdów i osób.

Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Uszkodzone auto zostało zabezpieczone przez właściciela, a kierowca za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Wjechał do rowu, niemal PRZEFRUNĄŁ przez skrzyżowanie i zniszczył znak drogowy. Powodem nadmierna prędkość [ZDJĘCIA]