W wózku leżała mała dziewczynka. Ojciec pchając go w środku nocy był kompletnie pijany!

i

Autor: Materiały prasowe Dolnośląskiej Policji W wózku leżała mała dziewczynka. Ojciec pchając go w środku nocy był kompletnie pijany!

W wózku leżała mała dziewczynka. Ojciec pchając go w środku nocy był kompletnie pijany!

2022-01-20 13:54

Noc, mróz, małe dziecko i pijany opiekun – mogło dojść do tragedii. Świdniccy policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który w takim właśnie stanie sprawował opiekę nad swoją 2-letnią córką. Funkcjonariusze tuż przed godziną 1 w nocy zauważyli mocno nietrzeźwego, zataczającego się pana, który przemieszczał się jedną z głównych ulic w Świdnicy i pchał jednocześnie wózek z małym dzieckiem. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zaopiekowali się dziewczynką i pojechali z nią do szpitala sprawdzić, czy nic się jej nie stało, a 29-letni mężczyzna został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło 20 minut po północy na ulicy Kliczkowskiej w Świdnicy. Funkcjonariusze pełniąc nocną służbę, zauważyli mężczyznę idącego mocno chwiejnym krokiem i prowadził wózek dziecięcy. Wyraźnie nie panował nad sytuacją, bo zataczając się, zjechał wózkiem na ulicę i szarpał za rączkę. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i okazało się, że w środku znajduje się mała dziewczynka. Mężczyzna był kompletnie pijany i mało komunikatywny, a dziecko ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych.

Badania przeprowadzone przez policjantów wykazały, że 29-latek ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Próbował bełkotliwą mową tłumaczyć mundurowym powody swojego zachowania, jednak podawane informacje były mało wiarygodne. Z uwagi na bezpieczeństwo dziecka, decyzja mogła być tylko jedna… 2-latką zajęli się policjanci i natychmiast pojechali z nią do pobliskiego szpitala, aby sprawdzić, czy nic jej się nie stało.

Mężczyznę, który w takim właśnie stanie ,,opiekował się’’ swoją córeczką, zatrzymano i obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sytuacji. Sprawdzają między innymi też, czy tego typu sytuacje mogły mieć miejsce w przeszłości.

Jeśli zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wykaże, że poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie 29-latek naraził dziecko na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 20.01 (Goście: Paweł Kowal - KO, gen. Adam Rapacki - były zastępca Komendanta Głównego Policji) Sedno Sprawy: Grzegorz Schetyna
Źródło: W wózku leżała mała dziewczynka. Ojciec pchając go w środku nocy był kompletnie pijany!