Uwodziciel zawrócił w głowie kobiecie na portalu randkowym. Straciła przez niego 90 tysięcy!

i

Autor: pixabay.com Uwodziciel zawrócił w głowie kobiecie na portalu randkowym. Straciła przez niego 90 tysięcy!

Uwodziciel zawrócił w głowie kobiecie na portalu randkowym. Straciła przez niego 90 tysięcy!

2021-10-05 10:55

Zatrzymaniem przez policjantów i zarzutami oszustwa zakończyła się „działalność” 23-letniego mieszkańca powiatu legnickiego. Mężczyzna przez kilka tygodni oszukiwał młodą kobietę z Lubina, bez skrupułów wykorzystując jej stan zdrowia. Sprawca wyłudził od pokrzywdzonej w sumie 89 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali już część skradzionej kwoty. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Jedna z mieszkanek Lubina poznała na portalu randkowym mężczyznę. Znajomość ta trwała kilka tygodni. Niestety, intencje wybranka w stosunku do kobiety nie były uczciwe. Wyłudził bowiem od niej hasła do kont bankowych i używając jej telefonu komórkowego, systematycznie przelewał na swoje konto gotówkę. Łącznie 23-latek ukradł 89 tysięcy złotych, stanowiących oszczędności młodej kobiety oraz zaciągnięty przez niego kredyt na dane pokrzywdzonej. Ponadto, podejrzany przywłaszczył należący do lubinianki głośnik o wartości 2 tysięcy złotych, a także kupił dla siebie telefon o wartości około 3 tysięcy złotych, oczywiście za pieniądze 22-latki.

Kiedy młoda kobieta zorientowała się, że z jej konta znikają oszczędności, mężczyzna przekonywał ją, że pieniądze te zainwestował i że na pewno zostaną one pomnożone. Jednak z konta gotówka znikała, a 23-latek nie kwapił się, aby ją zwrócić. Lubinianka postanowiła poprosić o pomoc policjantów.

Lubińscy funkcjonariusze szybko namierzyli podejrzanego. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a następnie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut oszustwa. Prokurator Rejonowy w Lubinie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem opuszczenia kraju oraz poręczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych.

Policjantom udało się już odzyskać 35 tysięcy złotych, które trafiły na konto pokrzywdzonej kobiety. Trwają czynności zmierzające do odebrania całości skradzionego mienia. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna część pieniędzy przeznaczył na alkohol i imprezy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Podlaskie. Terytorialsi nakarmili imigrantów. Wśród nich były dzieci
Źródło: Uwodziciel zawrócił w głowie kobiecie na portalu randkowym. Straciła przez niego 90 tysięcy!