Uderzył samochodem w lataranię, a matka z dziećmi uciekała w popłochu! O włos od tragedii [NAGRANIE]

i

Autor: Materiały prasowe KMP Wrocław/ screen wideo Uderzył samochodem w lataranię, a matka z dziećmi uciekała w popłochu! O włos od tragedii [NAGRANIE]

Uderzył samochodem w lataranię, która spadła na chodnik! Kobieta i dzieci uciekały w popłochu! O włos od tragedii [NAGRANIE]

2022-03-11 12:54

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego ustalili i zatrzymali kierującego osobowym Audi, który za nic miał sobie przepisy obowiązujące w ruchu drogowym i bezpieczeństwo innych jego uczestników. Stracił bowiem panowanie nad pojazdem, a chwilę później uderzył w latarnię, która spadając o mało co, nie uderzyła w pieszych. Natomiast mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego jadąc na służbę, zatrzymali mężczyznę w kapturze, który kradł elementy uszkodzonej lampy. Obaj za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, a grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sceny grozy w Zgorzelcu. W latarnię uderzył rozpędzony samochód marki Audi, który następnie szybko odjechał. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Uszkodzona została bowiem lampa, która spadła niedaleko przechodzącej tamtędy kobiety z dziećmi. Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć mogło się to skończyć zupełnie inaczej.

Sprawą niezwłocznie zajęli się policjanci z zespołu do spraw wykroczeń, którzy od razu rozpoczęli czynności mające na celu kompleksowe zebranie materiałów dowodowych i ustalenie kierującego. Wynikiem tych działań było namierzenie 27-letniego sprawcy zdarzenia, który odpowie teraz za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla pieszych, niestosowanie się do znaków drogowych i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.

Z uwagi na charakter zdarzenia, sprawa została skierowana do sądu i ostatecznie tam właśnie zapadną decyzje w sprawie dalszych jego losów. W związku ze zmianą obwiązujących przepisów, która miała miejsce w styczniu 2022 roku, sąd może zastosować znacznie wyższą karę grzywny, niż byłaby ona możliwa w drodze postępowania mandatowego.

Rozpędzony wjechał w latarnię, która się przewróciła. Przechodzień postanowił ukraść jej części

Historia ta jednak nie kończy się w tym miejscu, bo dzień po uszkodzeniu latarni ulicznej, funkcjonariusze ze zgorzeleckiej drogówki jadąc na służbę, zauważyli przy niej mężczyznę w kapturze. Okazało się, że dokonywał właśnie kradzieży elementów lampy i został od razu zatrzymany.

24-latek powiedział policjantom, że nie mógł oprzeć się okazji. Wartość skradzionych elementów oszacowano na kwotę blisko 3 tysiące złotych.

Teraz mężczyznom za popełnione przestępstwa, czyli kradzież i uszkodzenia mienia, grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Uderzył samochodem w lataranię, która spadła na chodnik! Kobieta i dzieci uciekały w popłochu! O włos od tragedii [NAGRANIE]