Budżet Trzebnicy na 2021 r. poparło 13 radnych. Wszyscy z klubu burmistrza M. Długozimy

i

Autor: Screen Budżet Trzebnicy na 2021 r. poparło 13 radnych. Wszyscy z klubu burmistrza M. Długozimy

Trzebnica ma już budżet. Zdaniem radnych ma on wiele braków [POSŁUCHAJ]

2020-12-30 22:42

140 milionów to wielkość przyszłorocznego budżetu gminy Trzebnica. Z tej kwoty ponad 18 milionów zostanie wydanych na inwestycje. W środę 30 grudnia gminny budżet uchwaliła Rada Miejska.

Dochody gminy wyniosą 139,9 mln a wydatki 140,9 mln zł co daje milionowy deficyt. Dług gminy planowany na koniec 2021 r. wynosi 78,1 mln zł, a na inwestycje zaplanowano 18,8 mln zł.

- To proinwestycyjny budżet - przekonywał burmistrz Marek Długozima.

- Posiadamy jeden z największych budżetów w powiecie trzebnickim. Zaplanowaliśmy ponad 60 inwestycji. Jedną z największych będzie budowa drogi z Biedaszkowa do Ujeźdźca Małego, wspólnie z powiatem, to jest ponad 8 mln zł. W głównej mierze też inwestycje realizowane z Funduszu Sołeckiego - uzasadniał włodarz Trzebnicy.

Mimo proinwestycyjnego budżetu to wielu zadań wciąż brakuje na co wskazywała m.in. Renata Bujak-Ziółkowska.

- Wnioskowaliśmy o 100 tys. zł na stworzenie Otwartej Strefy Aktywności, siłowni plenerowych w parku przy Szkole Podstawowej nr 3. Ani nie dostaliśmy odpowiedzi, ani nie zabezpieczono tych pieniędzy - mówiła radna.

Z kolei Zbigniew Kuźma wskazywał na potrzeby przebudowy ul. Brama Trębaczy czy na obiecywany przez burmistrza remont toalet w Szkole Podstawowej nr 3.

Mimo tych uwag budżet uchwalono. Poparło go 13 radnych z komitetu burmistrza Marka Długozimy: Kamil Ankier, Maria Ciepluch, Artur Gajowy, Andrzej Janik, Mateusz Kempa, Marek Koliński, Zenobiusz Modliborski, Magdalena Orzechowska, Marek Paszkot, Edward Sikora, Mateusz Stanisz, Lech Taraszczuk i Paweł Wolski.

Troje radnych było przeciwnych: Renata Bujak-Ziółkowska, Mirosław Marzec, Krzysztof Śmiertka.

Pięcioro radnych wstrzymało się od głosu: Zbigniew Kuźma, Justyna Marszałek, Janusz Szydłowski, Małgorzata Wójcik, Justyna Wróbel.

Posłuchaj: Trzebnica ma budżet na 2021 rok
ESKA XD #013
Źródło: Trzebnica ma już budżet. Zdaniem radnych ma on wiele braków [POSŁUCHAJ]