Tragiczy wypadek na na węźle autostrady A4 z drogą S-3. Kierujący kamperem poniósł śmierć na miejscu [ZDJĘCIA]

i

Autor: Policja Legnica Tragiczy wypadek na na węźle autostrady A4 z drogą S-3. Kierujący kamperem poniósł śmierć na miejscu [ZDJĘCIA]

Tragiczy wypadek na na węźle autostrady A4 z drogą S-3. Kierujący kamperem zginął na miejscu [ZDJĘCIA]

2022-03-14 13:37

W niedzielę na węźle komunikacyjnym autostrady A-4 z drogą szybkiego ruchu S-3 doszło do tragicznego wypadku. Z nieustalonych przyczyn samochód typu kamper najechał na tył pojazdu ciężarowego. W wyniku zaistniałego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący kamperem. Do podobnego zdarzenia niemal w tym samym miejscu na drodze S-3, doszło dzisiaj z samego rana, gdzie kierujący busa oraz jego dwóch pasażerów zostało przewiezionych do szpitala.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w niedzielę, 13 marca, około godz. 23:00 na węźle komunikacyjnym autostrady A -4 z drogą szybkiego ruchu S-3, na wysokości miejscowości Szymanowice. Z nieustalonych przyczyn na tył naczepy samochodu ciężarowego najechał kierujący samochodem typu kamper. Niestety kierowca kampera poniósł śmierć na miejscu. Czynności na miejscu prowadzone były przy udziale prokuratora oraz biegłego sądowego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. W ramach prowadzonego postępowania policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać wszystkie okoliczności wypadku.

Do podobnego zdarzenia doszło w poniedziałek rano na drodze S-3 w kierunku Jawora. Z nieustalonych przyczyn kierujący samochodem typu bus uderzył w tył naczepy poprzedzającego samochodu ciężarowego, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, a następnie uderzył w barierę energochłonną. Kierujący busem wraz z dwoma pasażerami z obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala. W związku z prowadzonymi na miejscu czynnościami procesowymi przez funkcjonariuszy, utrudnienia w ruchu trwały około trzech godzin.

Policjanci apelują do kierowców, aby szczególnie teraz w okresie przedwiośnia, kiedy warunki pogodowe na drodze są zmienne, być czujnym, rozważnym i przede wszystkim zdjąć nogę z gazu. Należy pamiętać, aby podczas kierowania samochodem być trzeźwym, wypoczętym i skoncentrowanym na drodze.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Tragiczny wypadek na węźle autostrady A4 z drogą S-3. Kierujący kamperem zginął na miejscu [ZDJĘCIA]