TAXI

i

Autor: zdj. ilustracyjne

Taksówki we Wrocławiu będą droższe! To już przesądzone

2022-01-21 9:50

Wrocławscy radni podjęli decyzję o podwyższeniu opłat za przejazdy taksówkami. To kolejne stawki, które mogą dać po kieszeniach. Ceny będą zadziwiać. Jak będą się przedstawiać? Ile zapłacimy za taksówkę we Wrocławiu? Sprawdźcie poniżej.

Jak się okazuje, wrocławscy taksówkarze już od miesięcy zabiegali o podniesienie stawek uchwałą rady miejskiej. Chcieli, aby opłata początkowa wynosiła nawet 15 zł i odpowiednio 4 i 6 zł za kilometr trasy w taryfie pierwszej i drugiej oraz 50 zł za godzinę postoju, niezależnie od taryfy.

Ostatecznie, po burzliwej debacie radnych, stawki za taksówki we Wrocławiu od 1 lutego 2022 r. będą się przedstawiać następująco: 

  • opłata początkowa - 9 zł (do tej pory 6 zł),
  • za jeden kilometr w taryfie pierwszej - 4 zł (dzisiaj 3 zł),
  • w taryfie drugiej - 6 zł (obecnie 4,5 zł),
  • a stawka za godzinę postoju wyniesie 45 zł (obecnie 25 zł).

Zmianie ulegnie również godziny taryf. Pierwsza będzie obowiązywała od 6.00 do 22.00 (dotychczas do 23.00) we wszystkie dni z wyjątkiem niedziel i świąt określonych ustawowo, taryfa druga od 22.00 do 6.00 w dni powszednie oraz w ciągu całej doby w niedziele i święta określone ustawowo, a także w godz. od 16.00 do 6.00 w dniu 24 grudnia i w godz. od 19.00 do 6.00 w dniu 31 grudnia.

Wrocławscy taksówkarze zauważyli, że obecne stawki ustalone były jeszcze 18 listopada 2004 roku. Cena paliwa, koszt prowadzenia działalności gospodarczej, a także ceny samochodów od tamtej pory, poszły mocno w gorę. Radni uznali więc, że wprowadzenie podwyżek za przejazd taksówką jest jak najbardziej uzasadnione.  

QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

Pytanie 1 z 15
„Być albo nie być – oto jest pytanie”. Tak zaczyna się monolog Hamleta. Kto jest autorem tych słów i całego dramatu?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 20.01 (Goście: Paweł Kowal - KO, gen. Adam Rapacki - były zastępca Komendanta Głównego Policji) Sedno Sprawy: Grzegorz Schetyna
Źródło: Taksówki we Wrocławiu będą droższe! To już przesądzone