W Miliczu jako pierwszą zaszczepiono E. Pietrzak, pielęgniarkę epidemiologiczną z Milickiego Centrum Medycznego

i

Autor: Sebastian Stelmach W Miliczu jako pierwszą zaszczepiono E. Pietrzak, pielęgniarkę epidemiologiczną z Milickiego Centrum Medycznego

Szczepienia medyków na Dolnym Śląsku. Szczepionki podano m.in. w Trzebnicy i Miliczu

2021-01-04 15:05

Milickie Centrum Medyczne i trzebnicki szpital im. św. Jadwigi Śląskiej to kolejne placówki, w których rozpoczęto szczepienia medyków przeciwko koronawirusowi. Pierwsi medycy otrzymali szczepionki w poniedziałek 4 stycznia.

W Miliczu szczepienia rozpoczęto w samo południe. Na początek szpital zamówił 90 dawek szczepionki, a pierwszego dnia zaszczepił 18 medyków.

Jako pierwsza szczepionkę otrzymała pielęgniarka epidemiologiczna Elżbieta Pietrzak.

- Ja się nie obawiam bo wierzę w szczepienia. Dlatego wszystkich zachęcam do szczepień, to są bardzo bezpieczne szczepionki, a to jest chyba jedyny sposób aby pozbyć się tej pandemii - mówiła pielęgniarka w chwilę po szczepieniu.

Jako drugi szczepionkę otrzymał wiceprezes milickiego szpitala.

- Otrzymaliśmy dziś 90 dawek szczepionki, z jednej fiolki szczepimy 6 osób. Każdego dnia będziemy starali się zwiększać osób z białego personelu do szczepienia i namawiać do tego żeby jak najwięcej osób się zaszczepiło w jak najkrótszym czasie. Z ramienia zarządu zadecydowaliśmy, że ja jako pierwszy przyjmę szczepionkę. Otrzymał ją dziś także nasz dyrektor ds. medycznych - mówi Andrzej Sztandera, wiceprezes MCM.

W poniedziałek szczepienia rozpoczęto także w trzebnickim szpitalu, gdzie w tym tygodniu szczepionkę otrzymać ma 180 osób. Pierwszą z zaszczepionych była dr Anna Mikołajczak. Jak przekonywała lekarka, takie szczepienia to konieczność.

- Myślę, że każdy zdrowo myślący człowiek musi taką decyzję podjąć. To jedyna możliwość zatrzymania pandemii, nabycie odporności w wyniku przechorowania lub zaszczepienia. Takie szczepienie nie boli, te igły są wyjątkowo cienkie a dawka też nie jest duża, więc nie czułam żadnego bólu - mówi A. Mikołajczak, na co dzień pracująca w oddziale covidowym trzebnickiego szpitala.

Do końca stycznia placówka chce zaszczepić 550 osób znajdujących się w tzw. grupie zero.

Posłuchaj: W Miliczu rozpoczęto szczepienia medyków
Źródło: Szczepienia medyków na Dolnym Śląsku. Szczepionki podano m.in. w Trzebnicy i Miliczu