sylwester

i

Autor: pixabay.com

Sylwestra na wrocławskim rynku w tym roku nie będzie. Jest oficjalna decyzja

2021-11-17 15:36

Sylwester już niedługo. Niestety, w tym roku władze Wrocławia zadecydowały, że zabawy na rynku w naszym mieście nie będzie. Wszystko przez czwartą falę pandemii koronawirusa. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

To już pewne. Sylwestra na wrocławskim rynku w tym roku niestety nie będzie. Wrocławianie nie obejrzą żadnego koncertu także online, tak jak odbyło się to chociażby w zeszłym roku w Sky Towerze pod nazwą "domówka". Wszystko dlatego, że nie wiadomo, jak rozwinie się sytuacja pandemiczna w naszym kraju. 

- W tym roku nie zapraszamy niestety mieszkańców na wrocławski Rynek na noc sylwestrową- mówi Tomasz Myszko-Wolski z Urzędu Miejskiego Wrocławia. - Winna jest oczywiście temu pandemia koronawirusa. Nie chcemy ryzykować zdrowiem i życiem wrocławian. Zachęcamy do spędzenia zabawy sylwestrowej w jak najmniejszym gronie. 

Co ciekawe, tłumaczenie się pandemią wydaje się dosyć zaskakujące, chociażby dlatego, że już 19 listopada na wrocławskim rynku otwiera się Jarmark Bożonarodzeniowy, który będzie czynny do końca tego roku. Jednak nie będzie na nim sceny, ani innych wydarzeń towarzyszących. 

- Liczymy, że w przyszłym roku uda nam się spotkać na imprezie na rynku podczas sylwestra. Wszystko jednak zależy od rozwoju sytuacji pandemicznej w naszym kraju - dodaje Myszko-Wolski. 

Imprezy sylwestrowe na wrocławskim rynku to już blisko 30 letnia tradycja. Od 1991 roku odbyła się pierwsza zabawa. Od tamtej pory rok w rok na koncerty przybywały tłumy wrocławian i przyjezdni.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 17.11 (Goście: Bogdan Zdrojewski - PO, dr Jacek Sokołowski - politolog, UJ) Sedno Sprawy: Ryszard Terlecki
Źródło: Sylwestra na wrocławskim rynku w tym roku nie będzie. Jest oficjalna decyzja