Sterroryzował obsługę stacji paliw i sklepu. Zabrał pieniądze i uciekł

i

Autor: Fleimax/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Sterroryzował obsługę stacji paliw i sklepu. Zabrał pieniądze, a potem uciekł

2021-10-18 9:40

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Wrocławia, który podejrzewany jest o rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 25-latka namierzyli policjanci pionu kryminalnego z wrocławskiego komisariatu na Krzykach. Wcześniej, w godzinach porannych trzymając w ręku przedmiot przypominający broń, sterroryzował najpierw obsługę jednej ze stacji paliw, a następnie sklepu ogólnospożywczego i zażądał wydania pieniędzy z kas. Gdy tylko je otrzymał – zbiegł.

Podejrzewany o rozboje 25-latek, został zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki, o godzinie 8:00 w dniu 15 października 2021 roku. Wcześniej mundurowi otrzymali informację o zdarzeniach o charakterze kryminalnym, do których doszło na terenie miasta i od razu zajęli się tą sprawą. Nieznany sprawca wszedł w godzinach porannych do budynku stacji paliw na terenie Rakowca i trzymając w ręku przedmiot przypominający broń, zażądał wydania pieniędzy z kas. Gdy tylko je otrzymał – uciekł. Następne zdarzenie miało miejsce chwilę później w jednym ze sklepów spożywczych, gdzie schemat jego działania był dokładnie taki sam.

25-latek wpadł, gdy przemieszczał się ul. Hubską na hulajnodze. Podczas zatrzymania posiadał przy sobie część skradzionych pieniędzy oraz przedmiot przypominający broń, a także kilka porcji marihuany.

Został on przewieziony do komisariatu na wrocławskich Krzykach, a następnie na Rakowcu, gdzie były kontynuowane dalsze czynności procesowe z jego udziałem. Policjanci ustalili też, że zatrzymany mężczyzna był wcześniej karany za inne przestępstwa, ale obecnie nie toczyło się żadne postępowanie w jego sprawie.

Zgromadzony przez wrocławskich policjantów materiał dowodowy, dał podstawę do przedstawienia mężczyźnie ośmiu zarzutów. Odpowie teraz za cztery usiłowania i cztery dokonania napadów rabunkowych z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Doszło do nich w ciągu kilku ostatnich dni na terenie miasta.

Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawianie wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 15.10 (Goście: Barbara Nowacka - Koalicja Obywatelska oraz Kazimierz Krupa - dziennikarz ekonomiczny) Sedno Sprawy: Radosław Fogiel
Źródło: Sterroryzował obsługę stacji paliw i sklepu. Zabrał pieniądze, a potem uciekł