Spał w nie swoim samochodzie. Był poszukiwany, bo miał iść do więzienia

2021-10-27 13:37

Natychmiast po otrzymaniu informacji od zaniepokojonych mieszkańców podwrocławskich Radwanic o śpiącym 20- latku w pojeździe w okolicy wałów, policjanci pojechali na miejsce. Okazało się, że osobowe Audi zostało wcześniej przez niego przywłaszczone. Mężczyzna kierował nim pomimo braku do tego uprawnień, a co więcej był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Po spotkaniu z mundurowymi, jego pobyt za więziennymi kratami może wydłużyć się jeszcze do 3 lat.

Wrocławscy policjanci zostali wezwani przez zaniepokojonych mieszkańców Radwanic, gdzie w zaparkowanym w okolicy wałów samochodzie marki Audi miał spać mężczyzna. Kiedy odnaleźli na miejscu wskazany pojazd, potwierdzili zgłoszenie i podjęli czynności wobec kierującego.

Okazał się nim być 20-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Tuż po obudzeniu kierującego policjanci dokonali sprawdzeń w policyjnych systemach informatycznych. Wtedy wyszła na jaw prawda o wcześniejszych problemach prawnych mężczyzny.

Przede wszystkim był on osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności, a osobowe Audi, którym jeździł zanim zasnął, było pojazdem utraconym. Co więcej, 20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że mógł on znajdować się pod wpływem narkotyków, pobrano krew do badań. Jeśli wynik potwierdzi stan, w którym się znajdował, przyjdzie mu odpowiedzieć za kolejne przestępstwo jakie popełnił tamtego dnia.

Biorąc pod uwagę wszystkie czyny jakich dokonał tj. przywłaszczenie mienia, kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego, wcześniejsza kara, którą musi odbyć 20-latek może wydłużyć się nawet do 3 lat.

Super Raport 27.10 (Goście: Andrzej Rozenek - KP Lewicy oraz gen. Waldemar Skrzypczak - były dowódca Wojsk Lądowych) Sedno Sprawy: abp Wojciech Polak

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Spał w nie swoim samochodzie. Był poszukiwany, bo miał iść do więzienia