Solidarni z Ukrainą. Koncert we wrocławskim Firleju

i

Autor: mat.pras

Solidarni z Ukrainą. Koncert we wrocławskim Firleju

2022-03-07 21:51

Wrocławski klub Firlej wraz z Fundacją Ptach i innymi instytucjami organizuje koncert i zbiórkę pomocową na rzecz osób poszkodowanych wskutek wojny. Podczas wydarzenia wystąpią, związani z Wrocławiem artyści z Polski i Ukrainy.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale będzie można wesprzeć poszkodowanych przez działania wojenne, wrzucając pieniądze do puszki. Można także wpłacić środki na zbiórkę organizowaną przez Firlej we współpracy z Fundacją Ptach, Fundacją Ukraina i innymi instytucjami oraz organizacjami.

Fundacja Ukraina:

IBAN: PL39109023980000000149804904

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

Nazwa konta „SAVE UKRAINE”

Wpłaty należy robić z tytułem „darowizna, saveUkraine, *cel darowizny*

Fundacja PTACH:

Numer konta: 71 1090 1522 0000 0001 4302 6251

W tytule przelewu: Cel zbiórki - Pomoc poszkodowanym wskutek wojny na Ukrainie.

- Jesteśmy solidarni z Ukrainą! Wczoraj w czasie Majdanu, dzisiaj w czasie rosyjskiej agresji i jutro w czasie pokoju w Ukrainie. O pokój modlą się kościoły, o pokój apelują politycy i za pokojem demonstrują społeczeństwa. Myślimy o pokoju, ponieważ wojna na wschodzie Ukrainy przybrała dziś budzący strach charakter. Stajemy po stronie Ukraińców nie tylko dlatego, że są naszymi sąsiadami we Wrocławiu. Relacje naszych narodów nigdy nie były lepsze. Okażmy wsparcie - mówią organizatorzy.

Na scenie m.in. polsko-ukraiński duet

Kadabra Dyskety Kusaje [UA-PL]

To duet polsko-ukraińsko-elektroniczno lo-fi popowy, z super flecikiem i wieloma magicznymi melodiami ukrytymi w rękawie i zawiniętymi w listki ruty. Tworzą go Mariczka Mavko i Misza Szczepaniec.

Wymyrajuci Wydy (Вимираючі Види) [UA]

Nowy, niezależny i niepodległy ukraiński zespół, grający w stylu pop rock, którego teksty zatapiają najodważniejsze morskie statki i tworzą całe miasta, którego muzyka sprawia, że nawet twardziele zaczynają szlochać, którego uczestnikom nieraz przyszło ryzykować życiem w trakcie twórczych starać. Przyjdźcie i przekonajcie się - takich typów jest ilość znikoma, dlatego każdy ma tę samą diagnozę - Gatunek Zagrożony (Вимираючі Види).

Karbido [PL]

Zespół Karbido od 2005 roku współpracuje z ukraińskim pisarzem Jurijem Andruchowyczem, z w którym nagrali 5 płyt (Samogon, Cynamon, Absynt, Atlas Estremo, Litogrfie). Zespół używa języka teatralnego doświadczenia muzycznego, ilustracji muzycznej, radioplayów, wszystkich podstawowych gatunków muzyki popularnej, eksperymentów dźwiękowych, elektroakustyki, muzyki konkretnej, samplingu, nagrań terenowych, poezji, groteski, absurdu, prozy, fotografii i architekturę - w poszukiwaniu nowych ciekawych zjawisk. Najbardziej znanym projektem Karbido jest spektakl audio pt. Stolik – koncert grany na drewnianym, elektroakustycznym stole własnego autorstwa, z którym zespół zagrał ponad 500 koncertów w 30 krajach na 5 kontynentach.

Koncert rozpocznie się w sobotę, 12 marca o godz. 18.00 w klubie Firlej przy ul. Grabiszyńskiej 56. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

Gen. Mieczysław Bieniek - Super Raport 07.03
Źródło: Solidarni z Ukrainą. Koncert we wrocławskim Firleju