sąd

i

Autor: pixabuy

Śmierć 3-letniej Hani. Opiekunowie oskarżeni o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

2021-11-10 9:53

Do Sądu Okręgowego w Świdnicy trafił akt oskarżenia przeciwko opiekunom 3-latki. Matka tragicznie zmarłej 3-letniej Hani z Kłodzka oraz jej konkubent zostali oskarżeni o zabójstwo dziewczynki ze szczególnym okrucieństwem. Obojgu grozi dożywotnie więzienie. Zarzuty ma także kurator sądowa, która sprawowała nadzór nad tą rodziną.

Śmierć 3 - letniej Hani wstrząsnęła całą Polską. Przypomnijmy, że dziewczynka zmarła pod koniec lutego bieżącego roku w szpitalu w Kłodzku. Sekcja zwłok wykazała, że doznała bardzo poważnych obrażeń jamy brzusznej. "Wyniki sekcji wykluczyły wersję zdarzenia podaną pierwotnie przez matkę, jakoby dziecko zasłabło, gdy polewała je zimną wodą" – podała wówczas w komunikacie Prokuratura Krajowa. W trakcie śledztwa prokuratury okazało się, że Hania była niemal codziennie bita przez matkę i jej konkubenta. "Podejrzani zadawali dziecku ciosy po plecach i po rękach, często polewali dziewczynkę lodowatą wodą" – podano. 

W trakcie śledztwa na jaw wyszło, że że Lucyna K. i Łukasz B. znęcali się także psychicznie i fizycznie nad starszą siostrą Hani. Oboje zostali tymczasowo aresztowani i usłyszeli zarzuty. Grozi im dożywotnie pozbawienie wolności. Prokurator Okręgowy w Świdnicy skierował już przeciwko nim akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Świdnicy.

Aktem oskarżenia objęto także zawodową kurator sądową, która sprawowała nadzór nad rodziną 3-letniej Hani. Prokuratura zarzuciła jej, że nie dopełniła ciążących na niej obowiązków. i nie prowadziła właściwej kontroli tego rodzinnego środowiska. Co więcej, kurator nie weryfikowała też w sposób właściwy informacji dotyczących przemocy stosowanej wobec dziecka. Grozi jej 5 lat więzienia. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 09.11 (Goście: Krzysztof Śmiszek - Nowa Lewica, Aleksandra Gajewska - PO) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz
Źródło: Śmierć 3-letniej Hani. Opiekunowie oskarżeni o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem