Szkoła, lekcja

i

Autor: Pixabay / Wokandapix Ranking Perspektywy 2022. Znane są najlepsze licea i technika w Polsce.

Rekrutacja do wrocławskich szkół i przedszkoli 2022/2023. Szykują się WIELKIE ZMIANY!

2022-01-21 14:02

W pełni elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych oraz dodatkowe punkty za aktywny status podatnika w programie Nasz Wrocław – to najważniejsze zmiany w naborze do placówek oświatowych na rok szkolny 2022/2023. O innych, równie istotnych, przeczytajcie w naszym artykule.

Podstawową zmianą w naborze - zarówno do szkół i przedszkoli - jest to, że od 2022 r. rekrutacja do tych placówek prowadzona będzie w pełni elektronicznie. System rekrutacji został bowiem zintegrowany z Krajowym Węzłem Identyfikacji Elektronicznej, dzięki temu nie będzie trzeba już składać papierowych wniosków w placówce. Rodzic jednak będzie musiał posiadać aktywny profil zaufany lub e-PUAP. W innym wypadku nie wprowadzi on wniosku w systemie rekrutacyjnym i będzie musiał złożyć go osobiście w placówce. 

Rekrutacja do wrocławskich przedszkoli. Co się zmieni?

Nowym kryterium, które obowiązywać będzie od najbliższej rekrutacji, jest posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie Nasz Wrocław, który zastąpi dotychczasowe oświadczenie rodzica o rozliczeniu PIT we Wrocławiu za rok poprzedzający rekrutację. 

W przypadku rekrutacji do przedszkoli - za posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie Nasz Wrocław – będzie można uzyskać 50 pkt. Tym samym, stanie się ono najważniejszym kryterium, z największą liczbą punktów.

Więcej punktów będzie można uzyskać także za zgłoszenie jednocześnie do tej samej placówki dwojga lub więcej dzieci, bądź dziecka posiadającego już rodzeństwo w danej placówce. W ramach tego kryterium będzie można uzyskać 25 pkt. - dotychczas przyznawano za to 10 pkt. 

Początek rekrutacji do wrocławskich przedszkoli rozpocznie się 23 marca 2022 r. 

Rekrutacja do wrocławskich szkół podstawowych 

Aktywny status podatnika w przypadku tych rekrutacji również będzie korzystny. Będą przyznawane za to dodatkowe punkty - 90. 

Rodzice, chcący zapisać dziecko do szkoły podstawowej - w pierwszym etapie - od 16 do 22 lutego br. muszą złożyć w systemie elektronicznej rekrutacji zgłoszenie do swojej szkoły obwodowej, które podpiszą elektronicznie. Przy czym, tu nic się nie zmienia. Wszystkie dzieci mają zapewnione miejsce w tych placówkach (zgodnie z miejscem zamieszkania).

Natomiast, jeżeli rodzice chcą zapisać dziecko do innej, pozaobwodowej placówki, to w dniach 10-14 marca 2022 r. powinni (w drugim etapie) wypełnić dodatkowy wniosek w elektronicznym systemie rekrutacji. Oczywiście uwarunkowane jest to tym, czy dana placówka posiada jeszcze wolne miejsca.

Rekrutacja do szkół podstawowych rusza 16 lutego 2022 r. 

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ. 

Quiz: Kto jest na zdjęciu?

Pytanie 1 z 6
Kto jest na zdjęciu?
Hotplota.pl

Czym jest program Nasz Wrocław i jak aktywować status podatnika?

Program Nasz Wrocław promuje osoby rozliczające swój podatek dochodowy we Wrocławiu. Dzięki udziałowi w programie można otrzymać darmowe wejściówki do miejskich atrakcji (m.in.: Aquaparku, Zoo i Hydropolis), zniżki u kilkudziesięciu partnerów programu, a także tańsze bilety okresowe MPK oraz miesięczny bilet MPK za 1 zł dla podróżujących po mieście z miesięcznym biletem kolejowym. Jak aktywować status podatnika? W pierwszej kolejności należy założyć konto w programie Nasz Wrocław

  • na stronie internetowej programu lub poprzez aplikacje mobilną Nasz Wrocław
  • osobiście w Urzędzie Miejskim Wrocławia przy ul. Kotlarskiej 41

Następnie aktywować status podatnika elektronicznie lub stacjonarnie. 

Oprócz Urzędu Miejskiego przy ul. Kotlarskiej 41 status podatnika aktywować można również w Miejskich Bibliotekach Publicznych we Wrocławiu przy ul.: Krzywoustego 286, Sztabowej 98, Chociebuskiej 8-10.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 21.01 (Goście: Gabriela Morawska-Stanecka - wicemarszałkini Senatu, PPS oraz dr Mirosław Oczkoś) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska
Źródło: Rekrutacja do wrocławskich szkół i przedszkoli 2022/2023. Szykują się WIELKIE ZMIANY!