Psia policjantka odwiedziła przedszkolaki. Bez problemu radziła sobie w chowanego

i

Autor: Materiały prasowe Dolnośląskiej Policji Psia policjantka odwiedziła przedszkolaki. Bez problemu radziła sobie "w chowanego"

Psia policjantka odwiedziła przedszkolaki. Bez problemu radziła sobie "w chowanego"

2021-10-28 13:38

Jednym z marzeń przedszkolaków z Brzegu Dolnego było spotkanie policjanta z jego czworonożnym towarzyszem. Kiedy oboje weszli do sali, nie zabrakło okrzyków radości. Koka oprócz tego, że jest psem wyszkolonym do poszukiwań osób zaginionych, zna też dobre maniery i przywitała się z każdym z przedszkolaków z osobna. Na koniec wizyty udowodniła wszystkim, że jest prawdziwym ekspertem zabawy w chowanego.

Nawra, znana jako Koka jest suczką owczarka niemieckiego. Niezwykłym atutem jej psiej urody jest czarne umaszczenie. W Policji u boku swojego przewodnika służy od 2 lat i wspólnie mają na koncie wiele sukcesów w poszukiwaniu osób.

Kiedy w umówiony dzień pojawili się w przedszkolu, wśród dzieci zapanowała ogromna radość. Z zaciekawieniem słuchały one opowieści przewodnika o tym, jak wygląda proces szkolenia psa oraz ich dzień służby. Policjant wspominał także sytuacje, w których wspólnie wyćwiczone umiejętności zaowocowały sukcesem w odnalezieniu zaginionych osób. To miesiące i lata ciągłej pracy oraz utrwalania wiedzy.

Nie zabrakło oczywiście pokazu posłuszeństwa oraz tropienia w formie zabawy. Jedno z dzieci schowało się na terenie przedszkola, po czym Koka bez najmniejszego problemu, zaraz po nawąchaniu butów tej dziewczynki, złapała trop i doprowadziła resztę grupy do ukrytej w szatni koleżanki. W nagrodę za szybkie odnalezienie dostała od dzieci swoją ulubioną piłkę.

Wizyta młodszego aspiranta Karbowskiego w jednym z przedszkoli zdecydowanie wniosła wiele treści edukacyjnych, ale jest też doskonałym przykładem tego jak niewiele potrzeba, aby wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 28.10 (Goście: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Nowa Lewica oraz Bartłomiej Przymusiński - "Iustitia") Sedno Sprawy: Tadeusz Cymański
Źródło: Psia policjantka odwiedziła przedszkolaki. Bez problemu radziła sobie "w chowanego"