Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

i

Autor: Kaja Paśko

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk rapuje. "Kiedy tramwaj na Jagodno?"

2021-10-08 13:03

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk znany jest wrocławianom z częstej obecności w social mediach. Podejmuje różne wyzwania, a jednym z nich był nawet "Hot16Challenge". Teraz, wrocławscy aktywiści z Akcja Miasto w sieci zamieścili zmiksowany utwór, w którym wyróżnia się od długiego czasu zadawane Sutrykowi pytanie. Sprawdźcie poniżej.

"Kiedy tramwaj na Jagodno?" - to właśnie to pytanie zadaje sobie spora część mieszkańców Wrocławia, miejscy aktywiści i niektórzy radni. Już w 2019 r. spółka PKP PLK stwierdziła, ze to niemożliwe. Przeszkodą miałoby być skrzyżowanie torów kolejowych z tramwajowymi. Magistrat nie widział w tym rozwiązaniu nic złego i namawiał wtedy z kolei kolejarzy do zbudowania pierwszego takiego skrzyżowania w Polsce. 

Według planów linia tramwajowa miała mieć 2,6 km i przebiegać ulicami Bardzką i Buforową. Spekuluje się, że tramwaj na Jagodno ma dojechać w 2023r.

Jacek Sutryk w swojej kampanii wyborczej obiecał, że tory tramwajowe na Jagodno powstaną. Ostatnio dopytywany w Radiu Wrocław zaznaczył, że "na chwilę obecną to niemożliwe, ponieważ w Polsce nie ma przepisów, które określają, w jaki sposób szlaki tramwajowe z pociągowymi mają się w poziomie przecinać". 

Wrocławscy aktywiści z Akcji Miasto nie pozostają dłużni prezydentowi i na swojej stronie Facebooka wrzucili żartboliwe nagranie. 

"Wreszcie! Doczekaliśmy się reakcji Prezydenta na nasz Wrocławski Plan Tramwajowy 2.0!

Panie prezydencie - bicik jest zacny, gratulujemy!

Polecamy podzielić się radosną twórczością z przyjaciółmi.

Miłego piąteczku i smacznej kawusi!" - piszą. 

Źródło: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk rapuje. "Kiedy tramwaj na Jagodno?"