Jacek Sutryk

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express Jacek Sutryk

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk liderem wśród samorządowców! Pod względem aktywności na Facebooku

2022-01-25 15:11

Jak wynika z przygotowanego przez IBIMS rankingu najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2021 r., Prezydent Wrocławia jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o aktywność na Facebooku. Jacek Sutryk postuje średnio 5,5 razy dziennie i zgromadził ponad 157 tys. fanów, a jest jeszcze przecież Twitter, Instagram czy TikTok.

Raport zbudowany został na bazie analizy 142 profili Facebook burmistrzów i 88 profili prezydentów miast członkowskich Związku Miast Polskich. Analiza przeprowadzana była narzędziami własnymi Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych oraz poddana weryfikacji i ocenie indywidualnej ekspertów IBIMS w zakresie komunikacji w mediach społecznościowych.

Jak informuje Instytut, po pierwsze – wielkość profilu wcale nie determinuje wysokiego poziomu zaangażowania. Wręcz przeciwnie, wraz ze wzrostem profilu rośnie trudność w docieraniu z komunikacją do odbiorców. Dlatego tak istotne staje się “zakotwiczenie” użytkownika we wspólnocie budowanej przez profil, by nawet jeżeli algorytm nie wyświetli mu publikacji od profilu, sam jej poszukiwał. By uzyskać taki efekt, treści nie mogą być po prostu atrakcyjne czy szybko dostarczane – one muszą dawać mieszkańcom poczucie wpływu i zachętę do zaangażowania. Że ich komentarz, udostępnienie czy nawet “lajk” pod informacją mają wpływ na to, jak wygląda otaczające ich środowisko.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk jest liderem w tym zestawieniu. Uplasował się na pierwszym miejscu, a swoją konkurencję z innych polskich miast, zostawia daleko w tyle. Na drugim miejscu pojawiła się prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, na trzecim - prezydent Starachowic Marek Materak. 

Miejsce pierwsze Jacka Sutryka w rankingu najbardziej aktywnych samorządowców w Polsce na Facebooku nie powinno raczej nikogo dziwić. Prezydent jest znany z tego, że umieszcza sporo postów - zaczynając od tych dotyczących informacji na temat miasta, kończąc na zdjęciach z sauny czy morsowania. Na swoim fanpejdżu ma 157 841 obserwatorów, a według obliczeń w 2021 r. opublikował 2 016 postów, co dziennie daje ich 5,5.   

Liderzy z Akcja Miasto zadają sobie pytanie, czy profil ten nadal jest prywatny i czy rzeczywiście, nikt nie pomaga prezydentowi w prowadzeniu go. Jeżeli tak jest - to jak da się to pogodzić z pełnieniem obowiązków służbowych?

Oprócz aktywności Jacka Sutryka na Facebooku, wiele postów można znaleźć również na jego Twitterze, Instagramie czy TikToku. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 25.01 (Goście: Katarzyna Lubnauer - Koalicja Obywatelska oraz dr Maciej Jędrzejko - ginekolog) Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak
Źródło: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk liderem wśród samorządowców. Chodzi o... aktywność na Facebooku!