Prezes wrocławskiego ZOO Radosław Ratajszczak odchodzi. Przenosi się do Wietnamu

i

Autor: Materiały prasowe BPUM Prezes wrocławskiego ZOO Radosław Ratajszczak odchodzi. Przenosi się do Wietnamu

Prezes wrocławskiego ZOO Radosław Ratajszczak odchodzi. Przenosi się do Wietnamu

2021-09-09 14:22

Radosław Ratajszczak, za kilka miesięcy, po 15 latach, zakończy swoją pracę we wrocławskim zoo. Przenosi się do Wietnamu, gdzie będzie kontynuował swoją pracę dla ochrony najbardziej zagrożonych gatunków małp na świecie na stanowisku dyrektora Programu Ochrony Naczelnych. Ratajszczak pracował we wrocławskim zoo 15 lat.

Radosław Ratajszczak podczas pracy w ZOO we Wrocławiu przeprowadził koło 240 inwestycji, remontów i innych istotnych zmian, w tym projekt, który jest wizytówką miasta i ukoronowaniem jego kariery w roli gospodarza wrocławskiego zoo czyli Afrykarium.

Wrocławskie zoo jest jednym z najchętniej odwiedzanych atrakcji nie tylko w kraju, ale i Europie. Na dzień dzisiejszy pojawia się tutaj 1,6 - 1,8 mln. gości rocznie. Ratajszczak podkreśla także, że udało mu się zapoczątkować i wprowadzić wrocławski ogród zoologiczny do czołówki najlepszych w Europie i na świecie.

"Jako Wrocław mamy niepodważalny wkład w ratowanie ginących gatunków. Zoo to coś więcej, niż miejsce rozrywki i znakomita destynacja turystyczna. To to przede wszystkim bank genów, dzięki którym być może uda się ocalić wiele z zagrożonych gatunków" - czytamy w oświadczeniu. 

Prezes będzie kontynuował pracę dla ochrony najbardziej zagrożonych gatunków małp na świecie. Przyjął stanowisko dyrektora Programu Ochrony Naczelnych w Wietnamie. Projekt ten rozpoczął już w roku 1987. 

Raport z anteny 8.09, godz.10
Źródło: Prezes wrocławskiego ZOO Radosław Ratajszczak odchodzi. Przenosi się do Wietnamu