Pożar na Bielanach Wrocławskich. Zagrożenie stacji redukcyjnej przesyłu gazu!

i

Autor: Materiały prasowe KMP Wrocław Pożar na Bielanach Wrocławskich. Zagrożenie stacji redukcyjnej przesyłu gazu!

Pożar na Bielanach Wrocławskich. Zagrożenie stacji redukcyjnej przesyłu gazu!

2022-03-10 12:45

Policjanci z komisariatu w Kobierzycach pełniąc służbę na terenie Bielan Wrocławskich zauważyli rozprzestrzeniający się pożar nieużytków rolnych. Rozprzestrzeniający się ogień spowodował realne zagrożenie dla pobliskiej szkoły podstawowej oraz stacji redukcyjnej przesyłu gazu. Mundurowi natychmiast powiadomili Straż Pożarną oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Dzięki skutecznym działaniom, pożar w samą porę został ugaszony i nikt nie ucierpiał.

W miejscowości Bielany Wrocławskie doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Na szczęście w samą porę zauważyli to czujni mundurowi z komisariatu w Kobierzycach. Pożar, który objął teren porośniętych trawami nieużytków rolnych w dość szybkim tempie rozprzestrzeniał się w kierunku szkoły podstawowej oraz stacji gazowej.

Policjanci natychmiast podjęli działania polegające na powiadomieniu Straży Pożarnej oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych.

Po ugaszeniu pożaru stwierdzono uszkodzenia urządzeń pomiarowych znajdujących się w stacji. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a przede wszystkim nie doszło rozszczelnienia instalacji gazowej.

Gdyby mundurowi nie zauważyli tej sytuacji, pożar mógłby mieć dużo poważniejsze skutki. Dzięki natychmiastowej reakcji i sprawnym działaniom, w samą porę sytuacja została opanowana.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Gen. Mirosław Różański: Trwa wyścig z czasem. Jesteśmy zakładnikami tragedii i ludobójstwa [Super Raport]
Źródło: Pożar na Bielanach Wrocławskich. Zagrożenie stacji redukcyjnej przesyłu gazu!