Powrót Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia! W jakie dni będzie można ją zobaczyć?

i

Autor: Materiały prasowe organizatora Powrót Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia! W jakie dni będzie można ją zobaczyć?

Powrót Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia! W jakie dni będzie można ją zobaczyć?

2022-05-12 10:35

Jedna z największych wrocławskich atrakcji wraca po zimowej przerwie. Wrocławska Fontanna Multimedialna przeszła generalny remont i rozpocznie nowy sezon w pełnym, multimedialnym wydaniu. W tym roku widowisko zostanie też wzbogacone o nowy pokaz specjalny. Sprawdźcie poniżej, w jakie dni będzie można je zobaczyć.

Tegoroczny sezon Fontanny Multimedialnej rozpocznie się 15 maja w niedzielę. Pierwszy pokaz dzienny odbędzie się o godz. 10.00, a o godzinie 21:45 goście kompleksu Hali Stulecia będą mieli okazję zobaczyć specjalne widowisko „Cztery Żywioły” wyczarowane przez wodę i światło. Do harmonogramu na stałe wrócą pokazy specjalne, którym towarzyszyć będzie muzyka klasyczna, współczesna, pop oraz ambient.

W poprzednim sezonie oświetlenie fontanny uległo awarii. W konsekwencji pokazy nie były podświetlane, nie odbywały się też pokazy specjalne, czyli te z efektami multimedialnymi. Teraz będzie inaczej, ponieważ wszystkie usterki zostały już naprawione.

- Pokazy specjalne będą odbywać się w piątki i w soboty zgodnie z harmonogramem znajdującym się na halastulecia.pl. Letnie widowisko wkrótce wzbogaci zupełnie nowy pokaz, o szczegółach poinformujemy wkrótce – mówi Anna Worsztynowicz, rzeczniczka Hali Stulecia.

Kilka dni przed rozpoczęciem pokazów multimedialnych została już uruchomiona atrakcja szczególnie lubiana przez dzieci, czyli mała fontanna, pozwalająca ochłodzić się w gorące dni.

Najlepszy widok na obie fontanny odwiedzający mają zapewniony z Tarasu letniego przy Pergoli we Wrocławskim Centrum Kongresowym. We wschodnim skrzydle Tarasu 7 dni w tygodniu działa bistro, a w zachodnim skrzydle 7 czerwca Hala Stulecia otwiera Restaurację Tarasową

Fontanna Multimedialna na Pergoli została otwarta 4 czerwca 2009 roku z okazji dwudziestej rocznicy wolnych wyborów w powojennej Polsce. Dawniej na tym terenie znajdował się staw w kształcie półkola. Za charakterystyczny łuk Pergoli, na której znajduje się Fontanna, odpowiada Hans Poelzig – architekt i twórca sąsiedniego Pawilonu Czterech Kopuł. Dziś by Fontanna mogła stworzyć niesamowite artystyczne wodne widowiska wykorzystywane są 3 dysze ogniowe, 300 dysz wodnych i ponad 800 punktów świetlnych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Powrót Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia! W jakie dni będzie można ją zobaczyć?