Nóż

i

Autor: Pexels.com

Potrzebował 5 zł. Zagroził śmiercią przykładając nóż do gardła

2021-10-26 13:28

36-latek z Krotoszyna potrzebował 5 złotych, aby móc kupić alkohol w pobliskim sklepie. Poprosił o nie 58-letniego mężczyznę. Ten jednak odmówił, a krotoszynianin w konsekwencji wyciągnął w jego kierunku scyzoryk i zagroził pozbawieniem życia. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę. Grozić mu może do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego interweniowali na ulicy Powstańców Śląskich, gdzie doszło do rozboju. Przed wejściem do jednego ze sklepów 36-letni mieszkaniec Krotoszyna poprosił 58-latka o pieniądze, a konkretniej kwotę 5 złotych, których brakowało mu do zakupu alkoholu. 

Mężczyzna odmówił mu, po czym 36-latek wyciągnął z kieszeni spodni scyzoryk i ponownie zażądał pieniędzy, kierując ostrze w jego stronę. Ze względu na kierowane groźby pozbawienia życia, 58-latek dał 36-latkowi posiadaną przy sobie pięciozłotową monetę. Kiedy agresor osiągnął swój cel, schował scyzoryk i udał się do sklepu.

Radość z udanych zakupów nie trwała długo, ponieważ przy drzwiach czekali już na niego wezwani na miejsce policjanci, którzy zatrzymali 36-latka. Trafił on do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec Krotoszyna usłyszał zarzut dokonania rozboju. O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Super Raport 25.10 (Goście: Grzegorz Schetyna - PO oraz dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz - politolog, UW) Sedno Sprawy: Robert Winnicki
Źródło: Potrzebował 5 zł. Zagroził śmiercią przykładając nóż do gardła