Poszukiwana małpka odnaleziona. „Bubuś” szczęśliwie wrócił ze swoim opiekunem do domu

i

Autor: Materiały prasowe Dolnośląskiej Policji Poszukiwana małpka odnaleziona. „Bubuś” szczęśliwie wrócił ze swoim opiekunem do domu

Poszukiwana małpka odnaleziona. „Bubuś” szczęśliwie wrócił ze swoim opiekunem do domu

2021-09-29 11:57

To była nietypowa interwencja policjantów z jaworskiej komendy. Około godziny 01:30 w nocy mieszkanka miasta zaalarmowała dyżurnego o egzotycznym zwierzęciu siedzącym w drewnianej klatce w jednym z budynków mieszkalnych w centrum miasta. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie zastali wystraszoną małpkę. Jak się okazało zwierzę zostało skradzione z Mini Zoo w Piotrówku kilka dni wcześniej. Szczęśliwa właścicielka makaka odebrała swojego pupila.

Nierzadko zdarzają się okoliczności, kiedy policjanci interweniują w nietypowych sytuacjach, chociażby związanych z ratowaniem i pomocą zwierzętom. Taką właśnie akcję przeprowadzili w nocy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Ich skuteczne działanie było możliwe dzięki jednej z mieszkanek, która zaalarmowała dyżurnego policji o egzotycznym zwierzęciu siedzącym w klatce, w korytarzu jednej z kamienic w centrum miasta.

Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce zobaczyli wystraszoną małpkę umieszczoną w drewnianej, prowizorycznej skrzyni. Dyżurny jaworskiej jednostki ustalił, iż zwierzę to najprawdopodobniej zostało skradzione kilka dni wcześniej z terenu Mini Zoo w Piotrówku koło Legnicy. Na miejscu wykonano zatem oględziny z udziałem technika kryminalistyki.

Powiadomiona właścicielka małpki natychmiast przyjechała i rozpoznała swojego pupila. Dzięki szybkiej reakcji mieszkanki Jawora oraz miejscowych policjantów przesympatyczny makak o imieniu „Bubuś” szczęśliwie wrócił ze swoim opiekunem do domu.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!
Źródło: Poszukiwana małpka odnaleziona. „Bubuś” szczęśliwie wrócił ze swoim opiekunem do domu