Broń

i

Autor: Pixabay W 2018 roku w Olsztynie policjant Adam Ch. oddał siedem strzałów, próbując zatrzymać Rafała S.

Pościg policji za mężczyzną w Dziadowej Kłodzie. Padły strzały ostrzegawcze! [FILM]

2021-12-21 8:29

Wczoraj, 20 grudnia, w godzinach porannych w Dziadowej Kłodzie pod Oleśnicą w województwie dolnośląskim doszło do niecodziennej interwencji policji. Funkcjonariusze gonili młodego mężczyznę używając broni, a mieszkańcy nagrali całą akcję. Film pojawił się w internecie. Sprawdźcie poniżej.

Do interwencji doszło 20 grudnia, w poniedziałek rano. Jak informuje portal olesnica.naszemiasto.pl, do dyżurnego od kobiety z dzieckiem wpłynęło zgłoszenie, że w Dziadowej Kłodzie młody mężczyzna mogący być pod wpływem środków odurzających zachowuje się bardzo agresywnie w stosunku do przechodniów. Nim policjanci dotarli na miejsce, młody człowiek miał wybić szyby w pobliskim domu, a próbę jego złapania podjęli okoliczni mieszkańcy. Funkcjonariusze policji - policjantka i policjant po dotarciu na miejsce niezwłocznie podjęli pościg za mężczyzną. W tracie czynności policjantka użyła broni oddając strzał ostrzegawczy, mężczyzna zatrzymał się i po tym nastąpiło jego obezwładnienie.

Działania policjantów zostały nagrane i trafił do internetu. Na filmiku słyszymy strzał, a następnie widzimy dwóch funkcjonariuszy, którzy obezwładniają uciekającego wcześniej przed nimi 25-latka. 

- Stój policja, będę strzelać! Policja! Na glebę! Na glebę k*! Kładź się! - krzyczała policjantka.

Na nagraniu widać także jak policjantka trzyma broń, wykrzykuje z wulgaryzmami do uciekającego mężczyzny, a gdy ten poddaje się i leży na ziemi wymierza broń w jego skroń. Po chwili udaje się w kierunku radiowozu.

Do tej nietypowej interwencji odniósł się Kamil Rynkiewicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. 

- Być może było tak, że policjantka, która przez chwilę trzymała broń przy głowie mężczyzny dała się ponieść emocjom ze wzgląd na to, że wcześniej ten mężczyzna był agresywny także w stosunku do kobiety i dziecka - powiedział portalowi olesnica.naszemiasto.pl.

SPRAWDŹCIE FILMIK PONIŻEJ:

25-latek był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Obecnie sprawdzane jest czy był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Czy jesteś konsekwentnym rodzicem?

Pytanie 1 z 10
Chcesz nauczyć dziecko nowej domowej czynności. W pierwszym tygodniu:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 20.12 (Goście: Małgorzata Kidawa-Błońska - PO oraz Michał Wawrykiewicz - adwokat, „Wolne Sądy”) Sedno Sprawy: Anna Maria Żukowska
Źródło: Pościg za mężczyzną w Dziadowej Kłodzie. Policja przystawiła pistolet do głowy uciekiniera [FILM +18]