Policja Dolnośląska podsumowuje długi weekend: ponad 100 nietrzeźwych kierowców i 350 kolizji

i

Autor: Policja Dolnośląska materiały prasowe Policja Dolnośląska podsumowuje długi weekend: ponad 100 nietrzeźwych kierowców i 350 kolizji

Policja Dolnośląska podsumowuje długi weekend: ponad 100 nietrzeźwych kierowców i 350 kolizji

2022-05-04 14:33

Ponad 6800 interwencji, 356 zatrzymanych sprawców przestępstw, a także 221 poszukiwanych, to tylko niektóre dane na temat czynności, które realizowali policjanci w województwie dolnośląskim w ciągu ostatnich pięciu dni. Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach wyeliminowali także z ruchu 134 nietrzeźwych kierowców, obsłużyli 23 wypadki i 349 kolizji, co stanowi ponad 20-procentowy spadek ilości zdarzeń drogowych w stosunku do roku ubiegłego.

Jeszcze przed długim weekendem dolnośląscy policjanci zainicjowali kilka działań profilaktycznych, w trakcie których ostrzegali przed zagrożeniami, jakie mogą nas spotkać podczas wypoczynku. Mundurowi promowali bezpieczne zachowania na drogach i ogólne zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym, dzięki którym możemy spędzić te kilka wolnych dni bez przykrych niespodzianek.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, z naciskiem na zgodną z przepisami jazdę użytkowników jednośladów, którzy zawsze w ciepłe majowe dni licznie wyruszają na drogi naszego województwa.

Niestety mimo szeroko zakrojonych działań i komunikatów przekazywanych za pośrednictwem mediów, w ciągu pięciu dni doszło do 23 wypadków i 349 kolizji. Jest to 20-procentowy spadek ilości zdarzeń w stosunku do roku ubiegłego, ale funkcjonariusze nadal stwierdzają kolejne przypadki nieodpowiedzialnych zachowań na drogach, co w konsekwencji może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Wśród uczestników ruchu drogowego, mundurowi zatrzymali także 134 kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu, wsiedli za kierownice swoich aut. Teraz muszą się oni liczyć z utratą prawa jazdy i odpowiedzialnością karaną nawet do lat 2.

Ostatnie pięć dni służby wymagały wzmożonej aktywności policjantów wszystkich pionów dolnośląskiej Policji. Funkcjonariusze przeprowadzili w tym czasie ponad 6800 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 356 osób, a także 221 poszukiwanych. Policjanci przeprowadzili także wiele czynności o charakterze operacyjnym, nie dopuszczając do mogących wystąpić zagrożeń. Priorytetem były jednak wszelkie działania pomocowe i prewencyjne tak, aby wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląska mogli podróżować oraz bezpiecznie wypoczywać.

Ruszył proces w sprawie pobicia kierowcy autobusu

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Policja Dolnośląska podsumowuje długi weekend: ponad 100 nietrzeźwych kierowców i 350 kolizji