Podpalił policyjny radiowóz. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to zrobił

i

Autor: www.sxc.hu Podpalił policyjny radiowóz. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to zrobił

Podpalił policyjny radiowóz. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to zrobił

2021-10-15 10:52

Wczoraj przed godziną 20:30 doszło do niecodziennego zdarzenia. Funkcjonariusze pełniący służbę w komisariacie przy placu Piłsudskiego we Wrocławiu zauważyli przez okno płonący samochód. Od razu wybiegli przed budynek i okazało się, że jest to nieoznakowany policyjny radiowóz. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych, chwilę później 38-letni podpalacz został zatrzymany. Obecnie wykonywane są czynności procesowe z jego udziałem.

Do tego zdarzenia doszło na placu Piłsudskiego we Wrocławiu, tuż przy Komisariacie Policji Wrocław — Psie Pole. Przed godziną 20:30, funkcjonariusze pełniący służbę w jednostce, zauważyli przez okno płonące auto. Zareagowali natychmiast i wybiegli przed budynek, aby sprawdzić, co się stało. Okazało się, że płonący samochód, to nieoznakowany radiowóz marki Hyundai.

- O zagrożeniu pożarowym poinformowano niezwłoczne strażaków, a następnie dzięki skutecznie podjętym działaniom przez policjantów pionu kryminalnego, został zatrzymany przy ul. Berenta mężczyzna, który podejrzewany jest o podpalenie - mówi aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak. 

38-letni mieszkaniec Wrocławia, nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć policjantom powodów swojego zachowania. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że oblał on pojazd nieznaną cieczą, a następnie podpalił.

Obecnie w jednostce Policji wykonywane są niezbędne czynności procesowe z jego udziałem, a o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 14.10 (Goście: Marek Sawicki - PSL-Koalicja Polska oraz Michał Kołodziejczak - AgroUnia) Sedno Sprawy: Joanna Mucha
Źródło: Podpalił policyjny radiowóz. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to zrobił