Pies wpadł do kilkunastometrowej szczeliny w górach. Spędził tam kilka godzin! Interweniował GOPR

i

Autor: Facebook GOPR Sudety Pies wpadł do kilkunastometrowej szczeliny w górach. Spędził tam kilka godzin! Interweniował GOPR

Pies wpadł do kilkunastometrowej szczeliny w górach. Spędził tam kilka godzin! Interweniował GOPR

2021-12-15 14:18

W okolicy Kopy Śmierci w Górach Stołowych w województwie dolnośląskim pies wpadł do głębokiej szczeliny i spędził w niej kilka godzin. Właściciele o pomoc poprosili ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sudetach. Na szczęście, przy pomocy użycia technik linowych, ratownicy dotarli do czworonoga i wyciągnęli go.

GOPR w Sudetach otwarcie informuje na swoich mediach społecznościowych, że wraz z nastaniem w górach warunków zimowych rozpoczął się dla nich okres intensywnych działań ratowniczych. Tylko w miniony weekend ratownicy górscy wyjeżdżali do 6 zdarzeń udzielając pomocy 7 osobom i... psu.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło 12 grudnia. Ratownicy pełniący dyżur w stacji ratunkowej w Zieleńcu otrzymali zgłoszenie o niecodziennym wypadku w okolicy Kopy Śmierci w Górach Stołowych. Do jednej ze szczelin skalnych, charakterystycznych dla tego miejsca, wpadł pies. Właściciele nie mogli wyciągnąć go na własną rękę wiec poprosili o pomoc GOPR. Ratownicy przy użyciu technik linowych dotarli do zwierzaka, zabezpieczyli go i wyciągnęli na powierzchnię. Pies spędził w szczelinie ok. 3 godziny. Przestraszony, ale cały i zdrowy został oddany właścicielom. 

Ratownicy przypominają, że wędrując w zimie z czworonogami warto być świadomym zagrożeń, które mogą się wydarzyć. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 15.12 (Goście: Krzysztof Śmiszek - Nowa Lewica oraz Radosław Fogiel - PiS) Sedno Sprawy: prof. Krzyztof Pyrć
Źródło: Pies wpadł do kilkunastometrowej szczeliny w górach. Spędził tam kilka godzin! Interweniował GOPR