Policjant

i

Autor: SUPER EXPRESS Policjant

Pędził przez miasto 110 km/h bez uprawnień i pojazdem niedopuszczonym do ruchu! Teraz srogo za to zapłaci [FILM]

2022-02-08 14:36

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli 28-letniego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 59 km/h. Ponadto mężczyzna miał cofnięte uprawnienia i kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Poza grzywną w wysokości 3 tys. zł, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci legnickiej drogówki w trakcie patrolu na jednej z głównych ulic Legnicy, zauważyli samochód osobowy, którego kierujący z dużą prędkością wyprzedzał innych uczestników ruchu drogowego. Pomiar prędkości wykonany przez mundurowych jadących nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem wykazał 109 km/h, gdzie ograniczenie w obszarze zabudowanym wynosiło 50 km/h.

Podczas kontroli okazało się, że kierującym jest 28-letni mieszkaniec Legnicy, który kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, a pojazd którym się poruszał, był niedopuszczony do ruchu. W związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi, zgodnie z nowym taryfikatorem, kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tys. zł.

Za kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, 28-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

QUIZ. O tych politykach uczą w podręcznikach. Znasz ich, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 12
8. Która z pań nie była premierem polskiego rządu?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 04.02 (Goście: Jacek Ozdoba - wiceminister klimatu, SP oraz dr hab. Anna Siewierska-Chmaj - politolog, UR) Sedno Sprawy: Michał Woś
Źródło: Pędził przez miasto 110 km/h bez uprawnień i pojazdem niedopuszczonym do ruchu! Teraz srogo za to zapłaci [FILM]