Jedną z inwestycji jest poszerzenie ul. Kolejowej i wprowadzenie na niej ruchu dwukierunkowego

i

Autor: Urząd Miejski w Trzebnicy Jedną z inwestycji jest poszerzenie ul. Kolejowej i wprowadzenie na niej ruchu dwukierunkowego

Oświetlenie uliczne, szersza droga i nowy chodnik. Trzebnica rozpoczyna kolejne inwestycje [POSŁUCHAJ]

2020-12-09 15:50

Choć 2020 r. powoli dobiega końca to gmina Trzebnica przystępuje do kolejnych, tegorocznych inwestycji. Jedna z dróg zostanie poszerzona, a inna oświetlona.

Jedną z planowanych inwestycji jest oświetlenie ul. Oleśnickiej w Trzebnicy. To inwestycja, o której wykonanie od lat zabiegali mieszkańcy nowych bloków wybudowanych w tej części miasta.

- Będzie wykonane częściowe oświetlenie, które będzie doświetlało ulicę do przejścia dla pieszych oraz połączenie z chodnikiem po lewej stronie. W pierwszym etapie powstaną tam cztery lampy, docelowo planuję osoby projekt doświetlenia samego przejścia dla pieszych - mówi burmistrz Marek Długozima.

Inwestycja zostanie wykonana jeszcze w tym roku i będzie kosztować niecałe 35 tys. zł.

Dodajmy, że w przyszłym roku gmina zamierza rozpocząć projekt montażu energooszczędnych lamp ulicznych na terenie 16 miejscowości, na co pozyskała milion zł z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnej.

Kolejne zmiany dotkną Centrum Przesiadkowe w Trzebnicy. Jeszcze w tym miesiącu zostanie przebudowana ul. Kolejowa. Gmina zaplanowała poszerzenie tej drogi i wprowadzenie ruchu dwukierunkowego, dzięki czemu autobusy będą mogły wyjeżdżać z dworca bezpośrednio w kierunku ul. Wrocławskiej.

- Ulicę przebudowujemy i poszerzamy, żeby zrobić duże ułatwienie dla kierowców autobusów. Zostawiamy tam kostkę brukową, którą poszerzymy aktualny teren zielony z wykorzystaniem kostki rozbiórkowej z innych inwestycji - dodaje M. Długozima. Prace zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.

Druga część tego samego projektu zakłada budowę chodnika w Ujeźdźcu Małym. Inwestycja ta była zwycięskim projektem Budżetu Obywatelskiego w 2019 r. i wreszcie doczeka się realizacji.

Chodnik, który będzie miał ponad 500 m zostanie poprowadzony na odcinku od placu zabaw do przystanku autobusowego przy skrzyżowaniu z drogą powiatową relacji Trzebnica-Sułów.

Obie inwestycje - na ul. Kolejowej w Trzebnicy i w Ujeźdźcu Małym zbudżetowane w ramach jednego przetargu będą kosztować 270 tys. zł.

Posłuchaj: Gmina Trzebnica rozstrzygnęła przetargi na nowe inwestycje. Niektóre powstaną jeszcze w tym roku
MPK Wrocław wkracza w ekologiczny XXI wiek
Źródło: Oświetlenie uliczne, szersza droga i nowy chodnik. Trzebnica rozpoczyna kolejne inwestycje [POSŁUCHAJ]