Od września nowy bilet Nasz Wrocław Kolej. Za 1 zł miesięcznie

i

Autor: Koleje Dolnośląskie Od września nowy bilet Nasz Wrocław Kolej. Za 1 zł miesięcznie

Od września nowy bilet Nasz Wrocław Kolej. Za 1 zł miesięcznie

2021-09-01 10:26

1 września miasto Wrocław wprowadza nowy bilet imienny w taryfie Nasz Wrocław, który uprawnia do przejazdów komunikacją miejską w stolicy Dolnego Śląska za 1 zł miesięcznie (0,50 zł za bilet ulgowy). Z biletu Nasz Wrocław Kolej mogą skorzystać uczestnicy programu Nasz Wrocław z aktywnym Statusem Podatnika, którzy posiadają także papierowe bilety miesięczne na przejazdy koleją po Wrocławiu.

Nasz Wrocław Kolej to imienny, miesięczny bilet uprawniający do przejazdów na wszystkich liniach komunikacji zbiorowej za 1 zł.

– Nowy bilet Nasz Wrocław Kolej to kontynuacja miejskiej oferty komunikacyjnej skierowanej do wrocławskich podatników. Zależy nam, by osoby podróżujące po Wrocławiu koleją i komunikacją miejską, miały możliwość nabycia tańszego biletu. Z myślą o nich przygotowaliśmy i wprowadzamy nową miesięczną przejazdówkę w preferencyjnej cenie – mówi Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Bilet Nasz Wrocław Kolej. Kto może z niego skorzystać? 

Bilet Nasz Wrocław Kolej od 1 września kupi osoba, która posiada miesięczny, imienny bilet kolejowy za co najmniej 104 zł (bez ulgi ustawowej), spełniający następujące warunki:

  • bilet uprawnia do przejazdu w obie strony (tam i z powrotem),
  • jest wystawiony dla odcinka, którego punktem początkowym i końcowym jest stacja lub przystanek kolejowy zawierający w nazwie „Wrocław” lub „Iwiny”,
  • kupiony jest w kolejowej taryfie podstawowej (normalnej) lub taryfie RAZEM: normalny lub z ulgą ustawową (za okazaniem dokumentu potwierdzającego tę ulgę),
  • kupiony został w formie papierowej - w kasie kolejowej, automacie biletowym przewoźnika kolejowego lub u obsługi pociągu.
  • Ważne, by sprawdzić, czy honorowane przez kolej zniżki obowiązują również w komunikacji miejskiej Wrocławia. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej darmowe przejazdy po Wrocławiu przysługują m.in. dzieciom do 7. roku życia, uczniom do ukończenia 21. roku życia, seniorom, którzy ukończyli 66 lat (od 1 stycznia 2022 roku skorzystają seniorzy, którzy ukończyli 65 lat), części osób z niepełnosprawnością, dawcom szpiku i honorowym krwiodawcom, z kolei częściowe ulgi przysługują m.in. studentom, uczniom szkół policealnych, którzy nie ukończyli 24. roku życia, emerytom i rencistom czy osobom przebywającym na świadczeniach przedemerytalnych.

Jak zacząć korzystać z biletu Nasz Wrocław Kolej?

Pierwszy krok to rejestracja w programie Nasz Wrocław, a także aktywowanie statusu Podatnika. Następnym krokiem jest zakup odpowiedniego biletu miesięcznego kolejowego, który spełni określone warunki. Ostatnim etapem jest zakup za pośrednictwem BOK URBANCARD, punktów sprzedaży stacjonarnej (np. kioski), biletomatów, aplikacji mobilnych czy elektronicznie przez stronę urbancard.pl, biletu Nasz Wrocław Kolej za 1 zł (normalny) lub 50 gr (ulgowy).Należy jednak pamiętać, by podróżując komunikacją zbiorową po Wrocławiu, posiadać przy sobie zarówno aktualny, miesięczny bilet kolejowy w wersji papierowej, jak i wykupiony bilet Nasz Wrocław Kolej.Przypomnijmy, od 1 lipca 2021 r. w pociągach POLREGIO i Kolei Dolnośląskich nie są honorowane bilety czasowe i okresowe na URBANCARD, jak i ulgi przysługujące w komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Bilet Nasz Wrocław Kolej uzupełnia pakiet URBANCARD w tym zakresie.

Który zakątek Polski powinieneś odwiedzić?

Pytanie 1 z 8
Wypoczynek planujesz...
Źródło: Od września nowy bilet Nasz Wrocław Kolej. Za 1 zł miesięcznie