Samolot

i

Autor: Unsplash

Nowy rozkład lotów z Wrocławia. W ofercie m. in. Lizbona, Lanzarote i Pafos

2021-10-28 10:22

Sześć nowych kierunków i dwa wyczekiwane powroty – siatka połączeń z Wrocławia na jesień i zimę zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. Nowy, zimowy rozkład lotów wchodzi w życie już w najbliższą niedzielę. Dokąd polecimy z wrocławskiego lotniska? Sprawdźcie poniżej.

Aż 54 połączenia, w tym 42 niskokosztowe, 7 sieciowych i 5 czarterowych pojawią się w nowym rozkładzie lotów z Wrocławia. Nie zabraknie nowości, na które czekało wielu pasażerów.

– Te liczby to dobry znak. Przewoźnicy, zarówno ci z sektora low cost, jak i sieciowi, przywrócili już większość połączeń. To sygnał, który świadczy o tym, że wrocławskie lotnisko jest dla linii lotniczych istotnym punktem na mapie Polski. Potwierdza to również najnowsze połączenie linii Wizz Air z Wrocławia na Lanzarote. Jesteśmy jedynym lotniskiem w kraju, z którego przewoźnik zdecydował się w tym sezonie uruchomić takie rejsy – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Nowe loty z wrocławskiego lotniska. Dokąd polecimy? 

Od 31 października będziemy mogli podróżować do nowych miejsc, lecąc bezpośrednio z Wrocławia. Mowa tutaj o: Lizbonie, Lanzarote, Pafos, Pizie, Billund i Bournemouth, a także oczekiwany powrót Brukseli Charleroi i Kopenhagi. Loty trwające 3 godziny i 40 minut, będą realizowane dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele. 31 października to także pierwszy dzień, w którym polecimy na Pafos, na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru oraz do Billund, duńskiego miasteczka, w którym mieści się słynny LEGOLAND. 1 listopada z Wrocławia odlecą także pierwsze samoloty do Pizy. Linie Ryanair będą kursowały na tej trasie w poniedziałki i piątki. Nowością w rozkładzie lotów jest także Bournemouth, brytyjska mekka surferów położona nad kanałem La Manche. Tam polecimy w środy i soboty. Ostatnią nowością, która wejdzie do siatki lotów 22 grudnia, jest Lanzarote. Na Wyspy Kanaryjskie samoloty linii Wizz Air będą latały w każdą środę aż do 11 maja. Do nowego rozkładu lotów po dłuższej nieobecności wraca także niskokosztowe i popularne połączenie do Brukseli Charleroi – loty będą realizowane we wtorki i soboty od 2 listopada. Kolejnym połączeniem z Wrocławia, które wznowiono, jest Kopenhaga. Od 4 listopada samoloty SAS będą latać na lotnisko Kastrup w każdy czwartek i niedzielę. Lot potrwa tylko godzinę i 15 minut.

Nowy sezon to także bogatsza siatka połączeń sieciowych. W nowym rozkładzie znajdziemy ich aż siedem: Amsterdam (KLM), Frankfurt i Monachium (Lufthansa), Zurych (SWISS), Düsseldorf (Eurowings), Warszawa (PLL LOT), a także powracające do rozkładu lotów połączenie do Kopenhagi (SAS). Od 31 października zwiększy się liczba rejsów do Amsterdamu – będą realizowane codziennie, oprócz sobót. Częściej polecą także samoloty na trasie Wrocław-Warszawa. W nowym rozkładzie zaplanowano po pięć rejsów w poniedziałki, środy i piątki, po cztery - we wtorki i czwartki i po trzy w weekendy. Lufthansa z kolei zapowiedziała większe samoloty na trasie do Monachium.

– Poszerzenie oferty połączeń sieciowych oznacza większą wygodę dla sektora biznesowego nie tylko z Wrocławia, ale i całego regionu. To właśnie pracownicy międzynarodowych firm i koncernów stanowią największe grono pasażerów w samolotach latających do wielkich europejskich hubów tj. Frankfurt czy Kopenhaga – podkreśla Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Nowa siatka połączeń daje pasażerom możliwości zaplanowania nie tylko dłuższego urlopu, ale także wybrania atrakcyjnej opcji city breaku. Planując słoneczne wakacje, warto skorzystać z oferty czarterowej, która w sezonie jesienno-zimowym obejmuje Antalyę, Hurghadę, Marsa Alam i dostępne od grudnia Zanzibar i Lanzarote. W styczniu dodatkowo ruszą loty na bardzo lubianą przez wszystkich Fuerteventurę. Pasażerowie szukający słońca mogą również skorzystać z popularnych kierunków południowych tj. Kutaisi, Larnaka, Alicante, Malta, Palermo, Rzym, które pozostają w nowej siatce lotów.

Super Raport 27.10 (Goście: Andrzej Rozenek - KP Lewicy oraz gen. Waldemar Skrzypczak - były dowódca Wojsk Lądowych) Sedno Sprawy: abp Wojciech Polak

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nowy rozkład lotów z Wrocławia. W ofercie m. in. Lizbona, Lanzarote i Pafos