Nowy mural przy ul. Włodkowica we Wrocławiu. W nocy robi niesamowite wrażenie! [ZDJĘCIA]

i

Autor: Facebook/ Wroclaw [Wroclove] Nowy mural przy ul. Włodkowica we Wrocławiu. W nocy robi niesamowite wrażenie! [ZDJĘCIA]

Nowy mural przy ul. Włodkowica we Wrocławiu. W nocy robi niesamowite wrażenie! [ZDJĘCIA]

2022-02-14 11:27

Przy ul. Włodkowica we wrocławskiej Dzielnicy Czterech Wyznań (Świątyń) ukończono niedawno malowanie niezwykłego muralu. W ciągu dnia jest czarno-biały. Wszystko zmienia się jednak nocą. Dzieło wygląda wtedy zupełnie inaczej i robi ogromne wrażenie. Co jest tam przedstawione? Wyjaśniamy poniżej.

Mural autorstwa Oskara Podoleckiego (OESU) powstał z okazji zakończenia odbudowy zabytkowych organów Michaela Englera, które po 46 latach wróciły do bazyliki św. Elżbiety. Pojawił się na ścianie kamienicy przy ulicy Pawła Włodkowica 16, która znajduje się w znanej wrocławskiej Dzielnicy Czterech Wyznań. Co jest głównym tematem dzieła? To Aaron, pierwszy starotestamentowy arcykapłan starożytnego Izraela. Jego postać można dostrzec tylko w nocy, pośród ogromnych czarno-białych hebrajskich napisów.

Mural powstał w ramach działań związanych z zakończeniem odbudowy organów Michaela Englera, które powróciły do bazyliki świętej Elżbiety po 46 latach. Organy zostały doszczętnie zniszczone 9 czerwca 1976 roku podczas pożaru. W bazylice pojawiły się w zrekonstruowanej formie.

Na przełomie stycznia i lutego we Wrocławiu można było oglądać wystawę stworzoną przez ponad 30 artystów, którzy dokonali własnej interpretacji odlewu twarzy Aarona.

Wystawa pojedzie teraz m.in. do Poznania, Krakowa i Warszawy, a w sierpniu wróci do Wrocławia i zostanie zwieńczona wrześniową aukcją charytatywną. Uczestnicy aukcji wspomogą w ten sposób Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Autyzmu.

Trzeba przyznać, że nowy mural robi wrażenie. Jak wam się podoba?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie
Źródło: Nowy mural przy ul. Włodkowica we Wrocławiu. W nocy robi niesamowite wrażenie! [ZDJĘCIA]