Nowa Ruda. Przechodzień znalazł NIEWYBUCH z czasów wojny. Policja apeluje o ostrożność

i

Autor: Materiały prasowe Dolnośląskiej Policji Nowa Ruda. Przechodzień znalazł NIEWYBUCH z czasów wojny. Policja apeluje o ostrożność

Nowa Ruda. Przechodzień znalazł NIEWYBUCH z czasów wojny. Policja apeluje o ostrożność

2021-11-08 11:27

Na peryferiach Nowej Rudy znaleziony został pocisk artyleryjski. O niebezpiecznych pozostałościach z czasów wojny policjantów poinformował mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Zabezpieczony niewybuch zostanie zneutralizowany na poligonie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, czy też próbować przenosić.

Na niewybuch z czasów wojny przypadkowo natrafił mężczyzna, który w zaroślach na peryferiach Nowej Rudy zauważył przedmiot przypominający pocisk artyleryjski. O tym fakcie został powiadomiony Oficer Dyżurny Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, który skierował na miejsce patrol policji.

- Mundurowi potwierdzili, że rzeczywiście jest to pocisk artyleryjski. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczają niebezpieczne znalezisko. Następnie saperzy zabiorą pocisk do neutralizacji na wyznaczonym poligonie - mówi asp. szt. Monika Kaleta. 

Policja przypomina również, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O pocisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze wówczas zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe, do czasu przyjazdu służb, takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Super Raport 05.11 (Goście: Piotr Zgorzelski - wicemarszałek Sejmu, PSL-KP oraz Marek Zuber - ekonomista) Sedno Sprawy: Paweł Szrot

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Nowa Ruda. Przechodzień znalazł NIEWYBUCH z czasów wojny. Policja apeluje o ostrożność