Niecodzienne zjawisko w Karkonoszach. Turyści oszaleli! [ZDJĘCIA]

i

Autor: Facebook/ Karkonoski Park Narodowy Niecodzienne zjawisko w Karkonoszach. Turyści oszaleli! [ZDJĘCIA]

Niecodzienne zjawisko w Karkonoszach. Turyści oszaleli! [ZDJĘCIA, FILM]

2021-12-13 10:08

W sobotę, 11 grudnia, Karkonoski Park Narodowy opublikował w swoich mediach społecznościowych zdjęcia obrazujące niecodzienne zjawisko. Pojawia się w górach naprawdę rzadko. Co to takiego? Sprawdźcie poniżej.

Słoneczne halo - to właśnie takie zjawisko zostało zaobserwowane w sobotę w Karkonoszach w okolicach Hali Szrenickiej. Halo to ogromny pierścień widoczny wokół Słońca. Efekt ten powstaje w chwili załamania się światła na kryształkach lodu zawieszonych w górnych warstwach atmosfery. Znajdują się one w chmurach lub we mgle lodowej. Na to, jaki halo przyjmuje kształt wpływa też fakt, pod jakim akurat kątem załamuje się światło. Halo może być niemal białe lub zawierać kolory tęczy.

W sobotę słoneczne halo mieli okazję zaobserwować turyści w Karkonoszach. Karkonoski Park Narodowy podzielił się na swoim profilu w mediach społecznościowych wieloma zdjęciami, a także nagraniem uwieczniającym to wyjątkowe zjawisko.

SPRAWDŹCIE PONIŻEJ, JAK WYGLĄDA SŁONECZNE HALO: 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

QUIZ. Nie da rady bez czekolady! Rozpoznaj czekoladowe hity i zostań czekoladowym mistrzem!

Pytanie 1 z 22
Delikatne pianki w polewie czekoladowej to:
Super Raport 10.12 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator PiS oraz prof. Antoni Dudek - politolog, historyk z UKSW) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska
Źródło: Niecodzienne zjawisko w Karkonoszach. Turyści oszaleli! [ZDJĘCIA, FILM]