Niebezpieczne potrącenie rowerzysty w Lubinie. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu [NAGRANIE]

i

Autor: Policja Lubin Niebezpieczne potrącenie rowerzysty w Lubinie. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu [NAGRANIE]

Niebezpieczne potrącenie rowerzysty w Lubinie. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu [NAGRANIE]

2021-10-15 12:17

W piątek, 8 października br., w Lubinie doszło do potrącenia na przejeździe dla rowerzystów. Pokrzywdzonym jest 74 – letni mężczyzna, który z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala. Niebezpieczną sytuację z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Po raz kolejny prosimy o ostrożność na drogach, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

W miniony piątek (8 października), na przejeździe rowerowym zlokalizowanym przy ul. Armii Krajowej doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Kierujący samochodem osobowym marki Skoda nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu jednośladem 74 – letniemu mężczyźnie, w wyniku czego poszkodowany doznał poważnych obrażeń głowy. Rowerzysta został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Kierujący skodą, 29 – letni mieszkaniec Lubina, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą teraz szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest priorytetem dla lubińskich policjantów, bo jako „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” podczas zdarzenia drogowego są narażeni na dużo poważniejsze konsekwencje niż kierujący samochodami. W wyniku potrąceń właśnie ta grupa uczestników ruchu drogowego często traci zdrowie, którego odzyskanie może czasami potrwać wiele tygodni czy miesięcy. Zdarzają się niestety także tragiczne w skutkach konsekwencje wypadków, jakimi są utrata życia czy kalectwo.

Potrącenie rowerzysty w Lubinie. Moment wypadku zarejestrowała kamera

Policjanci przestrzegają, szczególnie teraz, w okresie jesiennym, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność. Dlatego apelują do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek, innych elementów odblaskowych lub też latarki, kiedy poruszamy się po drogach. Takie postępowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Niebezpieczne potrącenie rowerzysty w Lubinie. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu [NAGRANIE]