Dziko żyjące lisy

i

Autor: Katrin M. z Pixabay Z opóźnieniem rozpocznie się rozrzucanie specjalnych preparatów

Na wrocławskim Nadodrzu grasują... lisy! Czy powinniśmy się ich bać? [FILM]

2021-12-30 15:47

Lisy - na co dzień spotkać możemy je przy lasach i innych mocno zielonych terenach. Jednak ich widok w mieście może nieco zadziwić i szokować. Mieszkańcy wrocławskiego Nadodrza alarmują, że spotykają te zwierzęta naprawdę często. Lisy zadomowiły się tam i mają się całkiem nieźle. Czy powinniśmy się ich obawiać? Jak się zachować, gdy je zobaczymy? Sprawdźcie poniżej.

Jak twierdzi jedna z mieszkanek wrocławskiego Nadodrza, lisy na stałe już pojawiły się na tym osiedlu. Udało się jej ostatnio zobaczyć tam te zwierzęta i twierdzi, że nie był to pierwszy raz.

- Na ruchu Pomorskiej i Nobla, w samym centrum wrocławskiego Nadodrza, lisy przechodziły rytuały godowe - opowiada Katarzyna Nikunia. - Lisy widziałam tutaj także innym razem. Z resztą nie tylko ja. Mieszkańcy osiedla cyklicznie wrzucają na grupie na Facebooku "Co tam na Nadodrzu" zdjęcia ze spotkań z tymi zwierzętami. 

SPRAWDŹCIE PONIŻEJ FILMIK: 

Lisy w mieście. Czy powinniśmy się ich bać?

Jak tłumaczy wrocławska aktywistka Katarzyna Kozyra-Zyskowska, nie powinniśmy mieć żadnych obaw, gdy spotkamy lisa. Lepiej jednak nie zachęcać go, aby wchodził na nasze podwórka. 

- Gdy zobaczymy zwierzę w mieście, powinniśmy zostawić go w spokoju. Gdy lis zachowuje się w nienaturalny sposób, jest natarczywy, albo wygląda na chorego - powinniśmy wtedy zawiadomić Straż Miejską. 

Jak dodaje Katarzyna Kozyra-Zyskowska, istotne jest, aby kontenery na śmieci na podwórkach były dobrze zabezpieczone. Nie będą wtedy one stanowiły zachęty dla lisów, aby podejść i zdobyć coś do zjedzenia. 

Jaki będzie rok 2022?

Pytanie 1 z 8
Czy planujesz już wakacje?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Na wrocławskim Nadodrzu grasują... lisy! Czy powinniśmy się ich bać? [FILM]