Na Dolnym Śląsku pojawił się bardzo rzadki gatunek pająka. Jest bardzo NIEBEZPIECZNY!

i

Autor: Alexf17/wikipedia Na Dolnym Śląsku pojawił się bardzo rzadki gatunek pająka. Jest bardzo NIEBEZPIECZNY!

Na Dolnym Śląsku pojawił się bardzo rzadki gatunek pająka. Jest bardzo NIEBEZPIECZNY!

2021-10-06 9:07

W Chrząstawie w gminie Czernica w województwie dolnośląskim odnotowano obecność bardzo niebezpiecznych pająków. Są to kolczaki zbrojne. Ich ukąszenie wywołuje u człowieka długotrwałe bóle, osłabienie i dreszcze. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Kolczaki zbrojne. To właśnie te pająki pojawiają się na terenie Dolnego Śląska i niestety również we Wrocławiu. Ostatni przypadek zaobserwowany był jednak w Chrząstawie. Radna Anna Andrusyn opisała cały przebieg wydarzeń na swoim koncie na Facebooku. 

"Proszę obserwujcie swoje domy, a w szczególności pokoje dzieci. Nam przydarzyła się taka sytuacja. Dziecko zostało pogryzione. Jesteśmy w szpitalu" - czytamy pod umieszczonym postem. 

Kolczak zbrojny Cheiracanthium punctorium to pająk posiadający czerwonobrązowy głowotułów i jaśniejszy odwłok, ale co ważniejsze długie "kły jadowe" czyli szczękoczułki zdolne przebić ludzką skórę. U samic po złożeniu jaj rysunek na odwłoku jest słabo widoczny. Kolczaki są jadowite i są w zasadzie jedynymi pająkami żyjącymi naturalnie w Polsce, których ukąszenie może powodować zatrucie: piekący ból i stan zapalny. Objawy utrzymują się zwykle przez kilka dni. W Polsce nie są częste, ale można je spotkać na ciepłych łąkach. Zimę przeżyją młode. Dorosłe zginą wraz z pierwszymi mrozami.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 05.10 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator, PiS oraz ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski) Sedno Sprawy: Piotr Zgorzelski
Źródło: Na Dolnym Śląsku pojawił się rzadki gatunek pająka. Jest bardzo NIEBEZPIECZNY!